Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czułość czujnika zmierzchu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie czy w Megane III jest jakaś możliwość regulacji czułości czujnika zmierzchu, tak aby światła mijania włączały się szybciej przy większym zachmurzeniu lub wieczorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można by może mechanicznie przysłonić jakimś tworzywem lekko matowym , może folią czujnik zmierzchu, wtedy zacznie zapalać światłą mijania gdy jest jaśniej na zewnątrz.

Trzeba się przyzwyczaić do dziwnej pracy tego czujnika, u mnie w 2 autach każdy z tych systemów żyje swoim życiem.

Czasami zapala światła mijania jak słońce świeci, a czasami nawet jak jest mgła to są z automatu włączone tylko światła do jazdy dziennej.

Muszę ręcznie włączać światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki, ale również chodzi o czujnik konkretnie deszczu, zmierzchu działa idealnie a deszczu jak chce najczęściej wcale, jak to naprawić ? Ten czujnik wygląda jakby to było jedno więc skoro zmiana świateł następuje nawet po wjeździe na 2 sek do tunelu/garażu i zaraz po wyjeździe to dlaczego wycieraczki nie działają? Problem o tyle beznadziejny, że w megane III nie ma pozycji 0.5 jak w innych autach jest tylko pozycja 0-czujnik-szybkie machanie wycieraczkami, da radę to jakoś elm327 ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik światła i deszczu to dwa oddzielne układy, jeden może pracować wzorcowo a drugi szwankować. Swego czasu w SCII wyłączyłem sam czujnik opadów i wówczas wycieraczki pracowały jak w normalnym samochodzie trochę starszej daty. Pierścień czułości czujnika opadów automatycznie staje się regulatorem czasu przerwy przy ustawieniu dźwigni w tryb pracy przerywanej.

Może masz jakiś problem z żelem w tym czujniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obracanie tej końcówki manetki ( te kropelki ) nic mi nie daje, kiedyś kiedyś jak nimi poruszałem to czujnik załapywał, a teraz to praktycznie nie działa no i co mam z tym teraz zrobić :(. Zamówiłem ELM 327 może tam coś znajdę i sprawdzę ? jak myślicie? wtyczkę od czujnika tam nad lusterkiem już odpinałem i nic szczerze mówiąc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!