Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6sce wymiana oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rok temu kupiłem Megane z pakietem serwisowym. Za miesiąc przegląd , na liczniku 11 tys km a zorientowałem się że nie ma wymiana oleju w programie.

A teraz żart, dzwonię do ASO a oni chcą 550zl a jak przywiozę swój olej to 300. Za samą usługę wymiany chcą 200zl! Szok! Wściekłem się, bo np w Hyundaiu Za lepszy olej z wymiana jest 230zl...

Wymyśliłem że wymienię sam ale mam problem. 

Chciałem kupić filtr oleju ale wszędzie pasujące np na allegro oryginały są koloru niebieskiego a ja mam biały. A chce to tak zrobić żeby nikt nic nie zauważył, żeby nie anulowali mi gwarancji. Olej to wiadomo elf 5w40 sxr ale co z tym filtrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtr możesz kupić gdzie chcesz nikt ci tego nie zabroni nawet ASO. zapytaj tylko jakiej firmy filtry są tolerowane przez nich żebyś nie stracił gwarancje.

Jak już tutaj pisałem 

ASO ma wyznacznik roboczogodziny  w zależności od miejscowości i aso ceny są rożne ale za wymianę musisz liczyć koszt roboczogodziny

wymieniałem w zeszłym roku i wychodziło czas wymiany oleju 0,6 RG  i wymiana filtra oleju 0,4 RG . Są to oddzielne 2 rzeczy nie da się połączyć choć na logikę praca jest jedna :-) ja miałem swój olej i filtr a wymianę zrobiłem w ASO, bo oni podpisują się pod wymiana i dalej samochód ma gwarancje.  Nie chce strzelić byka i ewentualnie inni mnie poprawią bądź doprecyzują, że można dokonać wymiany oleju nie w ASO a w innym warsztacie pod warunkiem że dopełni on procedury zalecanej przez producenta ze wszelkimi normami obowiązującymi w ASO i wtedy usługa będzie taka jak w ASO i nie stracisz gwarancji. Tak to sobie sprytnie wymyślili żeby nie kombinować w okresie gwarancyjnym. 

A wiemy że Polak Potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie niezależnym,czyli rozumiem poza ASO??

Więc w jaki sposób gwarnacja zostaje zachowana???Tak można??

Czyli przypuśćmy-chciał bym wymienić olej i filtry np tu: http://www.maril.pl/

Gwarancja nadal będzie obowiązywała i będę miał wpis w książce serwisowej??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to napisz jaki miałeś problem gwarancyjny z silnikiem który mógł być powiązany z użytym olejem a który to gwarant rozwiązał z ochotą i radością ;)

Przy jakimkolwiek problemie który aso będzie miało możliwość podciągnąć pod jakość użytego oleju, filtra itp. Odeślą cię do gwaranta usługi. Czyli warsztatu który robił wymianę. A ten znając życie odeśle cię do dystrybutora olejów ;) itp itd ;)

Przepisy unijne swoja droga ale w dyrektywie jest zapis o tym ze warsztat wykonujący przegląd musi mieć niezbędne narzędzia ( z tym to nie problem) oraz niezbędne szkolenia personelu technicznego. Wtedy może przymkną oko jak coś się zepsuje. 

Jak chcesz oszczędzić to kup olej ale w hurtowni i jedz ze swoim. Pamiętaj tylko o zachowaniu fv zakupowej. Jakby co ;)

Inne sposoby oszczędzania na aucie z gwarancja to proszenie się o kłopoty. O wiele lepiej zmienić sobie ten olej gdziekolwiek i nic nigdzie nie wpisywać. Filtr kupić w aso i po sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z obrotami silnika  oraz wyskoczeniem komunikatu o możliwej awarii. Laweta z asistance i do mojego lokalnego ASO .  Wgrywano nowy soft. Zdarzenie z samego końca gwarancji koniec sierpnia.  Przebieg był o 13 tyś.  Oliwa zmieniona w czerwcu w serwisie Bosh system. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo do wymiany poza ASO o ile serwis zachowa warunki nadane przez producenta. Myślę, że jeśli by powiedzieli, że coś nie tego, to sprawa w sądzie nie będzie ciężka do wygrania, bo wymiana oleju nie jest ciężka, wystarczy, że serwis zezna "no spuściliśmy olej, wymieniliśmy filtr, naoliwiliśmy uszczelkę i nalaliśmy oleju pomiędzy min i max" i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi chcesz mieć na gwarancji dupochron wymień w ASO - Serwis musi z czegoś żyć:-)

Kup olej  kup filtr zapytaj tylko czy na twoim filtrze będzie zachowana dalej gwarancja -tak ja uczyniłem i wymieniłem w ASO, choć po dopytaniu o ceny wychodziło prawie na to samo. bo sklep tez ma swoje marże i tez musi żyć a w ASO leją z beczki olej. 

A co do niezależnych warsztatów to każdy ci podbije pieczątkę tylko potem,  jak powyżej koledzy napisali  serwis reno się wypnie na ciebie i będzie odsyłał do warsztatu gdzie coś robiłeś a oni do producenta oleju, a samochód będzie sobie stał bo nikt nie będzie chciał naprawić  bo to są już czyjeś koszta. 

Więc każdy robi jak uważa i trzeba samemu podjąć decyzje:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!