Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż czujników parkowania - znalezienie przewodu ACC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Kupiłem czujniki parkowania Valeo Beep&Park. Potrzebują do działania: sygnał wstecznego, masę i 12V z zapłonu (ACC). Skąd najłatwiej byłoby doprowadzić sygnał ACC? Czy miałby ktoś może schematy elektryczne do Megane IV?

 

Załączam instrukcję montażu oryginalnych akcesoryjnych czujników. (nie wymagają sygnału ACC)

czujniki megane iv.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pepe701 napisał:

U mnie lampy nie świecą cały czas (model 2016), ale gniazdo zapalniczki to niezły pomysł.

Masz duże ledy z przodu czy małe? Bo renault od początku się chwali, że światła "egde light" z tyłu świecą się ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@pepe701 czy możesz opisać jak sobie poradziłeś z montażem? Też planuję założenie czujników, przydały by mi się wskazówki od osoby, która już to robiła.  U mnie lampy z tyłu świecą się cały czas. Megane z 2016 roku, z przodu tylko mały pasek ledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

chcę podłączyć się do tematu z pytaniem, czy po podłączeniu tych oryginalnych czujników parkowania jest możliwość zwizualizowania ich na wyświetlaczu? Dodam, że mam megane IV z początków produkcji w wersji bez GPS i czujników, foto pulpitu w załączeniu. Poproszę również, jeśli dysponujecie o instrukcję podłączenia do czujników przednich.

 

 

pulpit megane IV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcesz dołożyć oryginalne czy czujniki valeo?

Jeśli oryginalne to  w przednim zderzaku będzie do wymiany wkladka L/P na halogen, plus zestaw mocowań w kratke, wiązka, czujniki, przecież to wyjdzie z 1000pln, chyba, że ktoś ma super tanie źrodło. Tyl to wymiana zderzaka. Potem dołożenie centralki i jeszcze kwestia wizualizacji o ile w ogóle jest możliwa. Chyba już lepiej kupić uniwersalne czujniki z beeperem.. tak jak kolega na początku wątku, ale czy musi być valeo?

Proponuje Ci załóż takie, będą wyglądać jak oryginały, zakładane w clio wygladaja i działają rewelacyjnie.

https://allegro.pl/oferta/czujnik-cofania-parkowania-jak-oryginal-bu-gratis-8282634628

 

Edytowane przez karolaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki 8201537464 i 8201537455 są akcesoryjne Renault i niestety nie mają wiązki do kompa samochodu, są z biperem. Co do kosztów, to wystarczy samemu otwory zrobić jak to jest w instrukcji, co jeśli jest smykałka majsterkowicza idzie zrobić samemu :). Samo podłączenie też nie robi problemu, a i zestaw mocowań w kratkę można do 100 PLN kupić. Ogólnie całość to 500 zeta jak na razie. Jeżeli natomiast jest możliwość podłączenia do komputera samochodu i zwizualizowania tego na wyświetlaczu licznika (jak np. w kijankach) to warto wydać trochę więcej kasy. Tu pada pytanie, czy ktoś już się mierzył z tego typu zadaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. 

Chciałem dołożyć przednie oryginalne czujniki parkowania do Megane IV 2017 r wersja zen. Czy jest to możliwe. Mam zamiar kupić całą wiązkę przednią z czujnikami, wkładkę lewą i prawą z dziurami na czujniki przy halogenach i mocowania czujników w kratkę. Czy to wystarczy, czy trzeba jeszcze wymieniać moduł czujników parkowania na przód i tył czy ten orginalny będzie działać na przód. Jeżeli to zamontuje to muszę włączyć clipem. Proszę o jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!