Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zapowietrzanie układu hamulcowego MEGANE III 1.6 coupe 2009r.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam meganke 1.6 2009r. coupe. 43000 KM

Od listopada 2018 walczę z hamulcami.

Zaczęło się od miękkiego pedału. Auto zaczynało hamować od połowy wciśniętego pedału. Pewnego dnia musiałem gwałtownie zahamować tak, że zadziałał układ ABS. Po gwałtownym hamowaniu pedał hamulca nie chciał odbić do góry i hamulce zostały zaciśnięte i nie mogłem ruszyć. Na jedynce próbowałem auto rozruszać i po chwili puściły. Pojechałem do warsztatu. Okazało się, iż system jest zapowietrzony i że w płynie hamulcowym było dużo osadu, farfocli, płyn był ciemnego koloru (do dziś nie wiadomo skąd ten osad).

Po wymianie płynu nie chciała odpuszczać jedna sekcja hamulców. Prawy przód z lewym tyłem nie odpuszczały. Trzeba było wymienić servo z pompą serva (prawdopodobnie ten brudny płyn z osadami to uszkodził).

Po kilku tygodniach znowu wyczułem, że pedał robi się coraz bardziej miękki. Pojechałem do warsztatu. Powietrze było tylko w lewym przednim zacisku. Po odpowietrzeniu wszystko okej. Minęły 2 tygodnie znowu miękki pedał. Powietrze znowu w lewym przednim.

Więc regeneracja zacisków prawy i lewy przód łącznie z tłoczkami. Po tej wymianie miałem przegląd techniczny. Hamulce działały idealnie, na wskaźnikach równiutko hamowały - tył, przód, ręczny, wszystko idealnie.

Znowu 2 tygodnie minęły i miękki pedał.

Więc dzisiaj(22.03.) byłem na wymianie przewodów gumowych przód L i P plus nowy płyn. Odbieram auto, pedał hamulca od samej góry działał, przejechałem z 10 metrów pedał zaczął brać prawie przy podłodze!!!! Wracam do warsztatu, znowu powietrze w lewym przodzie!!!! Odpowietrzali mi dziś 3 razy i za każdym razem po kilku metrach pedał w podłodze.

Tyle rzeczy wymienione, kasa wydana a dziś już ledwo co hamuje!!

Pewnie od samego początku winna jest pompa ABS. To ją muszę wymienić prawda??

Czytałem, że w pompie zapisany jest stan licznika, czy to prawda??

Jak tak to, trzeba by było przełożyć tylko cześć mechaniczną a moją elektronikę zostawić bo mam zaledwie 43000 na liczniku.
 

Proszę o pomoc, poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło działa poprawnie. Cały czas tak samo. Zapomniałem dodać, że co jakiś czas wyskakiwał błąd ABS i np na drugi dzień sam znikał. Dziś podłaczyli kompa i pokazały się dwa nieznane błedy: 40201C29 i 40201229.

Przeczytałem teraz na OLX takie coś: jako jedna z niewielu firm w Polsce zajmuje się naprawą pomp ABS w samochodach marki Renault. Najczęściej spotykanym błędem w samochodach Renault Laguna 3 oraz Magane 3 z przełomu lat 2007 - 2013 jest błąd zasilania elektrozaworu - DTC402012. Na naprawę pompy ABS w tych modelach udzielamy DWULETNIEJ gwarancji.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda na pompę ABS - u mnie z kolei nie puszczały hamulce z tyłu dlatego ostatnio wymieniałem klocki z tyłu po 20 tys, a z przodu dalej jak nowe wyglądają. Teraz pytanie, w jakich okolicznościach zapowietrza się Tobie układ. U mnie to występowało stopniowo, aż po 1/2 tyg trzeba było znowu odpowietrzać lub natychmiastowo po gwałtownym hamowaniu z użyciem ABS. 

Co do wymiany pompy - ja regenerowałem swoją za 600zł, a elektronika została (to prawda - jest tam przebieg), dodatkowo dostałem na tę usługę 2 lata gwarancji. Firma zajmująca się tym powiedziała, że to popularna usterka w M3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zapowietrzało się stopniowo. Z tydzień było okej a na drugi tydzień z dnia na dzień coraz głębiej musiałem wciskać pedał. Ale dzisiaj to jest masakra. Po kilku metrach od odpowietrzenia pedał od razy wpadł prawie do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Część hydrauliczna do naprawy/wymiany. Też naprawiałem ABS - zawiesiły się szczotki. Naprawa około 5 minut ( zmieniona część hydrauliczna ) na zregenerowaną. Gwarancja na dwa lata. Niech postarają się z odpowietrzeniem. Ciężko będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej. 

Wysłałem pompę ABS do regeneracji. Wymiana sekcji hudraulicznej na zregenerowaną oraz otworzyli elektronikę celem poprawienia lutów które powodowały wyskakiwanie błędów w kompie.

Edytowane przez TTTOMASSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!