Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zegarek w liczniku - ddt4all


Rekomendowane odpowiedzi

Prosty sposób na włączenie wyświetlania zegarka w liczniku w SC III. Dotyczy posiadaczy ELM 327 z programem ddt4all. Wystarczy wejść w ecu licznika (tdb_j95_V302_Valise) i w zakładce "config generale 3" na prawo w ekranie w linijce "Config Generale_Affichage montre" wybrać czas 12 lub 24 godzinny i w trybie 'expert" zaznaczyć opcję "Alf montre".

Oczywiście w menu  licznika pojawi się nowa pozycja : ustawienie zegarka.

Chętnym z okolic Chełma służę pomocą.

 

 

 

222.JPG

 

11.thumb.jpg.872c96ebae3972fae968df503cfaec7d.jpg12.thumb.jpg.a2d459fcb6802268786954ab09cea0f6.jpg13.thumb.jpg.f0fcb62f06bae56a875b5de9153d3257.jpg

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zmieniłem licznik w Sc3 z PH2 na PH3 aby w 100% działała nawigacja R-Link, brakowało nowszego sterownika BIC.

 

W liczniku PH3 otwarte drzwi są sygnalizowane jedną ikonką i nie wiadomo które są nie zamknięte.

 

20210115_204055.thumb.jpg.c615ee127bcba933802b8fe870271f23.jpg

 

W liczniku PH2 były pokazywane konkretne drzwi.

 

20201127_001443.thumb.jpg.689f5671abb829448c384dcdf9fd7e83.jpg

 

Ma ktoś pomysł czy można zmienić konfigurację aby były prezentowane konkretne drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne wykrywanie ECU wykryło mi licznik w wersji:

 

1891513444_2021-01-2118_18_12-Window.thumb.png.064b44a57d9accfbde5fd80b66832ac6.png

 

Zmieniłem te opcje i po resecie kalkulatora to samo. Tylko ikonka z wszystkimi otwartymi drzwiami.

 

1810970655_2021-01-2118_19_13-Window.thumb.png.0d22ff372bdc448c906b4cd5667c3dde.png

 

Sprawdziłem na otomoto jak mają inne Sc3 po 2014 roku i ten typ tak ma :(

__________________________________________________________________________________

 

Nie wiem czy ta opcja nie odpowiada za odblokowanie tylko drzwi kierowcy. Jak podobną opcje włączyłem w  R-Linku to pojawiła mi się pozycja:

 

20210121_184500.thumb.jpg.278fd5fd9e6df7e14847ad0138d15d06.jpg

 

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten typ tak ma. Faktycznie ta opcja odpowiada za to, że jednokrotne kliknięcie pilotem otwiera tylko drzwi kierowcy, dwukrotne kliknięcie otwiera wszystkie drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, mam tę funkcję wyłączoną. Kiedyś w SC II to włączałem to tak było jak powyżej napisałem ale tam nie miałem HF. Włącz u siebie a w razie czego z menu licznika wyłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

siema , Ten zegarek działa też w zegarach starszych w Megane 3 GT ? wydaje mi się , że przy zmianie licznika sobie te opcje dokładałem ,ale niestety zegar mi się na liczniku nie wyświetla ... Ogólnie to ddt jest sporym kombajnem i nie zawsze jest tak , że jak czegoś u nas nie mamy lub jest niedostepne po lupce , to nie można tego odpalić po wybraniu na sztywno sterownika z listy . Odpalałeś może już kierunki komfortowe na PH1 ? u mnie po lupce niestety mam te opcje niedostępną ,ale jestem ciekaw co się stanie jak wybiore inny sterownik i te opcje zatwierdze ... czy UCH jest to samo we wszystkim modelach ? sa tylko wykastrowane softem czy nie ma tam fizycznie takiej opcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, malinex3 napisał:

czy UCH jest to samo we wszystkim modelach ?

Występuje kilka wersji UCH i nie tylko softem się różnią. Lupka wskaże co dokładnie jest zamontowane  w samochodzie. Jeżeli wybierzesz z listy sterownik posiadający więcej opcji to i tak nie aktywujesz tego u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

 tak w sumie nie do końca , bo wystarczy , że zmienisz zegary na ph3 lub ph2 i wtedy te wszystkie opcje one posiadają . Ja mam aktualnie analogowe z GT w mojej megance . Meganka jest ph1 , zegary z 2012 roku czyli teoretycznie ph2 . Po lupce opcji animacji wskazówek nie miałem , ale jak manualnie wybrałem sobie zegary z końcówką 1.2 i wrzuciłem opcje , to kodowanie przyjęło i działa mi to bez problemu . Tych opcji które są jakby softowo wyłączane jest naprawdę kilka . Być może połączenie jest fizycznie realizowane , tylko w starszych zegarach nie było takiej funkcji zakodowanej .  Czuje , że jak na tym ruskim filmie gość w cyfrowych zakodował animacje to i w każdym cyfrowym to rusza bez problemu . Musze sprawdzić kiedyś w Megance 3  żony , bo jej jeszcze nie założyłem RSowych :D co do Zegarka , to w Megankach to chyba wcale nie działą . Próbowałem już w kilku . Chyba zegarek przejmuje tu całkiem ekran navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku M III już aktywowałem zegarek i działa natomiast co do animacji zegarów to już kilka osób z tego forum próbowało to robić i nie poszło. Zależało jakie ecu wykrył ELM. Jeżeli samochód miał ecu nieobsługujący animacji to nawet wywołanie w programie ecu z animacją nie powodowało zadziałania tej opcji. Poczytaj temat https://megane.com.pl/topic/81996-włączenie-animacji-zegarów-przy-uruchamianiu/#comments Jeżeli to zadziałało to napisz w temacie do którego podałem link niech chętni sobie aktywują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!