Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 1.9 dci


GadulaLwo

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednie wakacje lalem czerwone paliwo do swojej meganki. Ktos podrzucil zeby dolac mixolu jesli mam "kolor"  i tak tez zrobilem po kilku ladnych takich tankowaniach w drodze nad nasze polskie morze zaczelo cos cykac jak sie okazalo byl to wtrysk. Auto zaczelo stopniowo coraz mozniej kopcić. Przejezdzilem tak jeszcze ok 200 km az nagle auto stanelo i przepalilo mi ok 10l na 9 km. Zanim tak sie stalo ustalo cykanie i pojawil sie problem z odpalaniem i auto kopcilo mega mocno. Odpala tylko z plaka i przy dolozeniu obrotow silnik gasl i pojawial sie blad wtryskow i cisnienia paliwa. Wczesniej zdiagnozowalem ktory wtrysk jest walniety i teraz zostal naprawiony ale renia dalej nie chce odpalac sama i przy dolozeniu obrotow gasnie. Ktos poraruje pomocna diagnoza?? 

lapka2.gif

REGULAMIN -  

pkt. 5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów w odpowiednich działach... - przeniosłem

pkt. 5.6 literki PL - literówki - (ludzie czytajcie to co piszecie - trochę szacunku dla czytających) - mireczek01

Edytowane przez GadulaLwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos poraruje pomocna diagnoza?? 

oczywiście, najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie montaż takiego urządzenia pod maska. 

Zobacz ofertę: Piec na olej opałowy  

https://allegro.pl/oferta/piec-na-olej-opalowy-7925714856

tylko może się diagnosta przyczepić na przeglądzie 

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze bylo to glupota ale wtedy nie zdawalem sobie sprawy z konsekwencji i problemow. Bylo taniej. A teraz mam problem. 

Mam nadzieje, ze ktos pomoze i poradzi gdzie szukac przyczyny. Plukanie i czyszczenie ukladu paliwowego wymiana czujnika sam juz nie wiem gdzie szukac przyczyny.

lapka2.gif

REGULAMIN -  

pkt. 5.6 literki PL -  mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że chytry traci dwa razy... Ile zaoszczędziłeś na litrze? Założę się, że teraz remont silnika wyjdzie o wiele drożej niż kwota którą zaoszczędziłeś jeżdżąc na opałówce, która z tego co pamiętam jest suchym paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowe ceny. A teraz sam juz nie wiem gdzie szukac problemu czy wywalac wszystko co za pompka jest czyscic czy nowe zakladac i nie wiadomo czy odpali

lapka2.gif

REGULAMIN -  pkt. 5.6 literki PL -  mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GadulaLwo napisał:

zrobilem po kilku ladnych takich tankowaniach w drodze nad nasze polskie morze,

zaczelo cos cykac jak sie okazalo byl to wtrysk,

przejezdzilem tak jeszcze ok 200 km

az nagle auto stanelo i przepalilo mi ok 10 l na 9 km.

Czyli tankowania były z kanistra - czerwone paliwo?

Zacząć należy od;

- demontażu zbiornika paliwa i jego płukania,

- wymiany filtra paliwa,

- płukanie lub wymiany przewodów zasilających,

- demontażu pompy wtryskowej, wtrysków oraz ich kontrola ;

      - prawdopodobnie (duży przebieg na syfiastym paliwie ) wymiana pompy na nową lub regenerowaną a wtrysków na nowe, 

- kontrola regulatora ciśnienia wtrysku, czujnika wtrysku oraz,

zaworu wysokiego ciśnienia na powrocie z wtrysków,

Najkorzystniej to zlecić tą robotę kumatemu mechanikowi od reno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich kosztow sie spodziewac?? 

lapka2.gif

REGULAMIN -  pkt. 5.6 literki PL -  mireczek01

Przepraszam za brak polskich liter ale w pospiechu pisze jak tylko moge a z przyzwyczajenia nie używal PL znaków. 

 

Zostało już zrobione. 

Dnia 25.03.2019 o 16:32, Andrzej-2010 napisał:

 

- demontaż zbiornika paliwa i jego płukanie,

- wymiana filtra paliwa,

- płukanie lub wymiany przewodów zasilających,

Jeden wtrysk juz został zrobiony bo to właśnie on został zdiagnozowany jako cykajacy. Jednak auto dalej odpala tylko na plaku. Błąd czujnika na listwie i po dodaniu gazu gaśnie

Edytowane przez GadulaLwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 17:57, GadulaLwo napisał:

Jeden wtrysk juz został zrobiony bo to właśnie on został zdiagnozowany jako cykajacy.

Jednak auto dalej odpala tylko na plaku.

Jakie jest ciśnienie wtrysku? jakie kody błędów?

Wg, mnie istnieje konieczność demontażu pompy wtryskowej, wtrysków oraz ich kontrola na stanowisku diagnostycznym,

Dnia 25.03.2019 o 16:32, Andrzej-2010 napisał:

- prawdopodobnie (duży przebieg na syfiastym paliwie ) wymiana pompy na nową lub regenerowaną a wtrysków na nowe, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem caly wydruk z pomiarów mam go w drugim aucie. Ok południa wstawie jego wyniki. 

Rozumiem ze teraz do roboty pozostale wtryski, pompa i ew czujnik na listwie?? 

lapka2.gif

REGULAMIN -  pkt. 5.6 literki PL -  mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nic nowego nie napiszę ale to już nie są te dizle, że można lać opał i jeździć. Jako ciekawostkę dodam że w pracy mam kolegę który dziennie jeździ 100 km w dwie strony do pracy, ma starego golfa 2 w dizlu. Najpierw jeździł na ropie ale drogo, potem opał ale też drogo, olej z frytek też drogi się zrobił. Obecnie jeździ na oleju transformatorowym (1zł/L) i to mu się opłaca. Silnik pali od strzała (jedynie w zimę jakieś dodatki dolewa żeby nie marzło) a silnik obecnie ma 1 100 000 km przebiegu, buda zasadniczo zgnita jak cholera ale silnik chodzi jak nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@onomatopeja gratulacje dla bezmyślności kolegi. Później wszyscy (w tym kolega) wdychamy ten cały syf... Jak mu za drogo to niech nie jeździ, a nie tankuje każdy syf...

 

Pozwolę sobie zacytować fragment z wikipedii:

 

Cytat

Olej transformatorowy może zawierać silnie toksyczne substancje rakotwórcze np. polichlorowane bifenyle (PCB), furany, dioksyny.

 

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!