Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ph2 (lifting)


kataryniarz

Rekomendowane odpowiedzi

a oglądął ktoś realne testy takich aut ? koszty stacji ładującej sciennej do domu aobnament na prąd , koszt prądu eksploatacji auta wychodzi drożej niz autem bez gazu a co dopiero z gazem było boom na elektryki hybrydy nie ma popytu jak z tv 3D gdzies kiedys rok dwa i przemineło z wiatrem , koncerny paliwowe nigdy nie pozwolą na to zeby elektryk wział górę , to jest mafia jedno drugie myje także myśle ze motorzyacji to spaliny i hałas a nie pseudo zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Refild realnie odbyłem jazdy próbne tymi samochodami (i to nie kółko 2km) tylko w Kii dostałem kluczyki i hulaj dusza (jeździsz sam bo covid :D).

Jechałem XCeedem spalinowym, hybrydą plug-in oraz Niro (spalina, hybryda, elektryk) - tą plug-in jechało się świetnie (cicho, wygodnie), spalinowy jak to spalinowy (tylko że to nie było 1,6TGDi tylko 1,4 140KM), Niro elektryczne też fajne.

Najważniejsze jest to że w Kii są normalne skrzynie (dwusprzęgłówka), a nie poje..ne CVT jak w innych markach.

Lecz po wykonaniu rachunku ekonomicznego wyszło, że przy obecnych cenach hybryd/elektryków jest to bez sensu.

Ja akurat mam fotowoltaike i nadprodukcję taką, że mógłbym sobie taką plug-in ładować w garażu (i było by za darmo), ale co jak pojedziesz gdzieś dalej. Już trzeba za prąd bulić, a jak nie to lać Pb. Czyli tracisz sens hybrydy, bo w realnym świecie po wyczerpaniu akumulatora (starcza na jakieś 45km realnie) pali 6-8l/100. Zależy jaką kto ma nogę.

Świetnie jest to opisane w AŚ z 24.08 albo w tym materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2020 o 11:58, MarcinDe napisał:

Panowie ja myślę, że za kilka lat te elektryki/hybrydy nabiorą sensu.

Po pierwsze będą tanieć:

Nie będą tanieć (bo niby dlaczego?). To spalinowe będą drożeć aż będą droższe od elektryków. 

To celowe działanie - niewiele zresztą mające wspólnego z ekologią. 

Polityka UE w tym zakresie jest zabójcza dla motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka EU jest zabójcza nie tylko w tym temacie.

W sumie to może i masz racje, podniosą ceny spalinowych żeby bardziej opłacało się elektryki kupować (vide Norwegia) niż normalne silniki.

Niech oni rozwiną siec stacji ładowania i postawią tam ładowarki o mocy 150kW (minimum) to wtedy można myśleć o elektryku/hybrydzie.

A jak teraz takim nie można pojechać dalej niż do celu oddalonego o 100/150km to w duszy mam taki interes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!