Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie.. W listopadzie 2018 zapłaciłem za regenerację tylnej belki. w cenie miało być "wszystko" łącznie z wymianą drążków skrętnych (850 zł). Dziś auto z prawej strony siedzi niżej o około 1-1,5 cm bez obciążenia. Max co przewożę autem to około 70 kilo w bagażniku. Na co dzień jeżdżę sam. Czy może to być wina amortyzatorów ? Chciałbym ewentualnie reklamować wykonanie usługi ale nie wiem czy są ku temu powody. Jestem umówiony na oględziny za kilka dni, u mechanika który robił regenerację. Telefoniczne twierdzi on, że to może być nadpęknięty "drążek wysokościowy", tak powiedział.. Nie chciałbym dać się oszukać i płacić ponownie za coś, co już powinno być zrobione. Będę wdzięczny za wszelkie sensowne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, kto regenerował tą belkę, żeby przestrzec innych.

19 minut temu, Greg0r napisał:

twierdzi on, że to może być nadpęknięty "drążek wysokościowy", tak powiedział

Masz gwarancję więc z niej korzystasz i nie interesuje Ciebie żadne inne zdarzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jabrze napisał:

Napisz, kto regenerował tą belkę, żeby przestrzec innych.

Masz gwarancję więc z niej korzystasz i nie interesuje Ciebie żadne inne zdarzenie.

 

Ale istnieją inne drążki niż skrętne ? chciałbym że mi to "pokazał palcem". W opisie belki nie widzę innych drążków jak skrętne, które miały być nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Otóż po oględzinach okazało się, że jednak belkę mam 4-drążkową i drążki skrętne owszem były wymienione, ale te drugie już nie :/ Oczywiście gościu o tym nie wspomniał przy regeneracji, bo jak stwierdził "one praktycznie nigdy nie siadają". Gołym okiem oceniając, drążki nie wyglądają źle. Mechanik stwierdził, że zacząłby od wymiany amortyzatorów, bo ten prawy jest wylany.

Czy któryś z tańszych amortyzatorów są godne uwagi ? Czy jestem w stanie kupić amortyzatory za około 100 zł od sztuki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

Otóż dziś wymieniłem amortyzatory na nowe i tył auto siedzi tak samo jak przed wymianą, czyli prawa strona niżej. Każde dodatkowe obciążenie obniża prawą stronę jeszcze bardziej a lewa siedzi praktycznie w jednej pozycji (czyli wyżej). Czy może to być kwestia regulacji wysokości na drążkach ? Czy faktycznie kolejne drążki do wymiany ? 

Swoją drogą, wymiana amortyzatorów była nierówną walką z tulejami, które zostały w środku. Stare gumy od amorów się praktycznie rozsypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po raz kolejny.

Piszę, bo może komuś się to przyda. Po wszystkich "zabiegach" opisanych powyżej postanowiłem pojechał na regulację wysokości do renomowanego warsztatu - France Auto Service Świdnica. Na starcie dowiedziałem się, że nie mam założonych osłon gumowych po ostatniej "regeneracji". Usłyszałem, że wszystko zostanie oczyszczone, osłony nowe założone i robimy regulację, bo faktycznie jest około 2cm różnicy na drążkach ... Po pierwszej próbie auto znowu opadło (od razu), słychać było przeskok na wieloklinie, więc wstępna diagnoza padła na uszkodzenie jednego "wąsa". Zdecydowałem się na rozbiórkę i naprawę. Później to już tylko walka z emocjami po tym, co tam zobaczyliśmy.

Wieloklin kompletnie zjechany prawie do zera. Drążki, które mi założono były przycięte z jednej strony metodą stricte garażową. Krzywe cięcia, ząbki na cięciach itp. W rezultacie jedna strona drążka cała, a druga mnie więcej w połowie przycięta. Skończyło się na wymianie całej belki na regenerowaną, w cenie 1250 zł za wszystko.

Podczas wizyty w pierwszym "warsztacie" zrobiłem zadymę i zażądałem zwrotu poniesionych kosztów. Oczywiście najpierw przepychanki słowne i udowadnianie swoich racji.  Generalnie zbyt dużo aby wszystko tutaj opisywać ;) Nie mniej jednak od tej pory unikam warsztatu w Lubominie (woj. dolnośląskie) jak mogę...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2019 o 21:47, droopy napisał:

Nie, amortyzatory nie mają wpływu na wysokość tyłu auta.

Mają w mondeo mk2 miałem jeden słabszy i 1cm niżej siedziało auto z jednej strony. W zasadzie to wszystko ma wpływ na prześwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Renia08 napisał:

Mają w mondeo mk2 miałem jeden słabszy i 1cm niżej siedziało auto z jednej strony. W zasadzie to wszystko ma wpływ na prześwit.

To chyba w mondeo tak jest, że od amortyzatorów niżej siedzi bo na pewno nie w renówkach z belką skrętną, gdyż za wysokość odpowiada belka a nie amortyzatory. Sam mam taki problem jak autor że prawa strona jest niżej niż lewa i też o dziwo o 2 cm więc podejrzewam, że mam to samo a co najlepsze była ta belka wymieniana na regenerowaną, wcześniej miałem rurową a teraz mi wsadzili 4 drążkową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!