Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie na nierównościach - Megane lll phlll


Rekomendowane odpowiedzi

Oj Kolego czuję, widzę i słyszę :) najgorsze jest tylko to, że w początkowym stadium "choroby" mocowania giery fachowcy nic nie wiedzieli i kazali głośniej muzykę zrobić.... Żenada.... :/

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam to samo, na stacji diagnostycznej pomimo 3 wizyt nie wykrył żadnej usterki w zawieszeniu , a stukanie słychać podczas jazdy ,  przy trzeciej wizycie powiedziałem żeby sprawdził amortyzatory i tu dopiero wyszło,że jeden amor ma 75 % a drugi 55% i tu musi być  uszkodzona poduszka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja juz nie pamietam :D ale  to prawda sami spece teraz . Znalezc dobrego mechanika to ciezka sprawa . Ostatnio dalem jedna rzecz do roboty to pozrywali mi przy okazji weze od hamulca , gaziaż co montowal gaz wymienial czesci  tez po kolei i wydalem 2 tys i w koncu sam doszedlem z info z google i wymienilem sam,  a gosc mi wszystko inne wymienial , masakra normalnie .

A jaki masz problem z autem ?

 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Stukanie na nierównościach - Megane lll phlll
  • 2 miesiące temu...

Odgrzewany temat. Stulanie w lewym przednim kole podczas przejazdu np po dziurze w ulicy. Prawe koło wybiera elegancko bez puknięcia. Zakładałem, że to końcówki drążków stabilizatora. Pojechałem do mechaniora i na diagnostykę. Na diagnostyce, szarpakach nic nie słyszeli, amortyzatory przednie sprawność około 75%. Według nich wszystko perfekt. Żadnej usterki. Mechanik przy okazji stwierdził jednak, że wg niego końcówka  półosi przedniej lewego koła do wymiany. Wymieniono na nową. Stuknięcie występowało nadal. Kolejny diagnosta - nic nie słyszą, ale była zima, wszystko w śniegu. Przy lepszej pogodzie jeszcze inny mechanik i diagnosta. Generalnie nic nie stwierdził, zalecił jednak wymianę odbojów i osłon (były przerwane w połowie) obu amortyzatorów przód. Przy okazji tych prac wymieniono też poduszki. łożysko amortyzatora przód komplet. Sprawdzono zbieżność. Odkrzykiwano także osłonę termiczną FAP, lekko uderzała o filtr. Finał napraw jednak bez szczęśliwego zakończenia - koło lewe przednie nadal jak stuka tak stuka. Proszę o sugestię, co jeszcze sprawdzilibyście. Puknięcie w lewym kole, jak dla mnie mocno wkurzające, jak w zużytym, przepracowanym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 11.03.2023 o 13:09, mareks 1234 napisał:

Sprawdziłem, raczej nie. A czy taki odgłos wydawałby może jednak amortyzator, nawet jeśli na stacji jest sprawdzili sprawność, ogólny stan ocenili że ok, wymienili przy okazji odboje?

To co sprawdzają na stacji jako rzekomą sprawność jest tylko potwierdzeniem czy oba amortyzatory działają w ten sam sposób. Nie ma to żadnego znaczenia. Nawet jeżeli amortyzator jest super na trzęsawkach może stukać. Ba,nawet nowe stukają a są rzeczywiście sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!