Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie/buczenie przy 80-120 km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent Megane 2 1.9 dCi 120km.  2 tygodnie temu zmieniłem opony na letnie ( 17 205/50 ). Przejeździłem tak tydzień i zaczęły dziać się problemy, Przy prędkościach 80-120 słychać takie wycie jak przy starych autobusach hamujących silnikiem, lecz nie jest ono cały czas, mniejwięcej co sekunde pojawia się na sekunde, tylko przy tyych prędkościach, bez różnicy jaki bieg. Do tego wszystkiego słychać jakby stukanie, lecz ono towarzyszy od samego początku, przy wyższych prędkościach gdy jest głośniej nie jest słyszalne. Jakieś propozycje gdzie szukać problemu? Dodam, że samochód 15k km temu przeszedł remont. Silnik został całkowicie wyremontowany ( Głowica wymieniona, pierścienie tłokowe, wał, panewki główne, panewki korbowodowe, uszczelki, pompa oleju ) Dodatkowo podmieniłem skrzynie na inną ( stara zaczynała strasznie buczeć przy prędkościach 130+ ). Możliwe, że skrzynia którą założylem jest w równie kiepskim stanie stąd te odgłosy? Ewentualnie jak sprawdzić przeguby półosi? Trzeba rozbierać tą osłonke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MechanikAmator napisał:

mniejwięcej co sekunde pojawia się na sekunde

Według mnie to świadczy o tym, że coś wpada w rezonans. Po wymianie opon, zanim to zaobserwowałeś, także jeździłeś z takimi prędkościami i było OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było w porządku, bez stuków, bez piszczenia, Po wymianie po przejechaniu 200km zaczęły właśnie takie dźwięki się wydobywać, dodam, że opony strasznie twarde.

Edit.@@ Doda taką informacje, nie zależy to od tego czy jest luz czy 4/5/6 bez znaczenia, stuki występują już od samego początku przy +120 nie są słyszalne, moze przez hałas. Hamowanie nic nie daje więc tarcze to nie będą. Dodam jeszcze fakt, że całe zawieszenie było robione jakiś czas temu, jedyne co zostało stare to amotyzatory, sprężyny oraz półosie ... Zastanawia mnei fakt tych pólosi, jedynie to pasuje mi do objawu. Tylko czy popsute przeguby tak właśnie sie psują? Raczej myślałem, że problem robi sie przy skręcaniu.

@@ Edit 2. Koło kierowcy do góry, odpalam samochód biegi 1/2/3/4/5/6 cisza jedyny problem to drgania na budzie straszne gdy koło jest w górze. Brak szumów, stuków, hałasu, jedynie drgania. Koło pasażera do góry : 1/2 cisza 3/4/5/6 hałas, jak zużyte łożysko do tego słychać właśnie te drgania. Do tego na półosi jest luz przy przegubie wzdłużny. Stojąc pod autem w stronę koła. Zastanawia mnie fakt tego hałasu, przy prędkościach na 1/2 takich samych jak biegach 3/4 jest cisza, natomiast 3+ jest hałas, czyżby skrzynia szrot oraz półoś? Do tego wszystkiego luz na jednej poduszce silnika ( to bym obstawiał na drgania jedynie )

Edytowane przez MechanikAmator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!