Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kasowanie przeglądu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym rzecz właśnie że poza tym komunikatem nie mam nic innego do wyboru. Przełączając się pomiędzy funkcjami i innymi komunikatami nie ma nic takiego jak dystans do przeglądu czy jakiekolwiek akcje serwisowe. Jest sekcja awarie i tam tylko komunikat wykonaj przegląd. Na ikonkę klucza na samochodzie nie można wejść to tylko komunikat. Dodam że chodzi o serwis samochodu nie olejowy. Mam jeszcze program maxiecu i jest funkcja kasowanie komunikatu o akcji serwisowej. I tam jest informacja o wszystkich parametrach przeglądu ile zostało dni i km do danego przeglądu. Akcja serwisowa obecna ma status 0 dni. Są opcje programowania co ile wykonywać przegląd można odczytać wartości zaprogramowane i niby zmienić je np jakbyśmy chcieli żeby komunikat o wymianie oleju wyskakiwał co 10k a nie 30. Tylko jak próbuję to zmienić to nic się nie dzieje. A na opcji kasowania akcji serwisowej myśli długo a potem  wyskakuje błąd. Czy u mnie coś się zawiesiło? Czy też może przed wykonaniem akcji serwisowej trzeba komputer wprowadzić w stan serwisowy? Czy ktoś ma Megane 4 po lifcie i już robił akcje serwisowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, I jak wejdziesz w status samochodu i zaczniesz przemieszczać się w tych parametrach to nie masz przeglądów? Występują w postaci kilometrów i czasu do przeglądu. Musisz wykorzystać ten pstryczek z prawej strony do przemieszczania się w tej funkcji.

Edytowane przez carsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no faktycznie. Dziwne. Jak wspomniałem te zegary sa uboższe niż te które tu występują. W tej zakładce to powinno występować, a przynajmniej tutaj występuje. Ale nie podpowiem, czy wymaga to jakiegoś odświeżenia softu bo nigdy z taką wersją nie miałem do czynienia. A co na to instrukcja obsługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi każe przytrzymać na komunikacie 10 sekund aż się zmieni i wybrać opcje resetu serwisu samochodu lub oleju i tyle. Tak czy siak dziękuję za pomoc, wskazałeś mi gdzie powinna być ta opcja. Jak widać na filmie w poście wyżej nie było jej więc postanowiłem spróbować zresetować komputer i odłączyłem akumulator na 10min. I zgadnij co, opcja resetu serwisu oleju i samochodu pojawiła się w zakładce status samochodu. Wygląda na to że komputer zaliczył zwieche. Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jest tak jak powinna być. Może powinni zrobić update softu zegarów skoro się coś zwiesiło. Cieszę się, że chociaż trochę pomogłem. Też się coś dowiedziałem, ponieważ jeszcze takiej akcji nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem Megane 3 Kombi i tam była prosta sprawa. Kumpel ma 4 tylko przed liftem tam są dzielone zegary i też bez problemu wchodziliśmy w opcje resetu serwisu. A przy tym głowy zaczęły nam parować. Gwarancji producenta brak więc wszelkie aktualizacje tylko za kasę. Za darmo mam tylko aktualizowaną nawigacje. Będę musiał jeszcze skontaktować się z maxiecu bo przy wyborze samochodu i rocznika brak silnika diesla a wszelkie próby kasowania akcji serwisowej kończą się komunikatem błąd. Próba program modułu aby komunikat o przeglądzie pojawiał się co 10k również wywala błąd. Trochę się zawiodłem a kasa wydana na obd i licencję. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!