Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kasowanie przeglądu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź będę się jutro bawił dam znać czy coś udało się zdziałać. Mowa o tych czterech polach od dołu na pomarańczowy tle

Screenshot_2022-07-12-11-17-29-244_org.quark.dr.canapp.jpg

 

Witam dziś po podpięciu połączyło mnie z OBD. Kiedy chce żeby połączyło mnie z autem wyskakuje mi to. Po kliknięciu jednego i drugiego nie wykrywa mi auta. Co robię nie tak?

Screenshot_2022-07-13-18-08-34-160_org.quark.dr.canapp.jpg

Screenshot_2022-07-13-18-08-52-587_org.quark.dr.canapp.jpg

Edytowane przez Dexter85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy telefon nie jest połączony przez BT z innym urządzeniem. wyłącz radio w samochodzie, włącz zapłon. Skanujesz po CAN.

Chodzi o te cztery pola o których wspominasz w poście powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecutweker wymaga dobrego elma327 na chipie PIC18F25K80. Spróbuj czy Torque połączy się z silnikiem, jest dużo mniej wymagający. Osobiście uważam, że Twój elm jest nieodpowiedni. Możesz zainstalować ddt4all na laptopie i tam próbować połączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że nic z OBD się nie dzieje niby aplikacja się łączy ale podczas wyszukiwania nie mrugają lampki. Laptop też nie może połączyć się przez Bluetooth. Używam apki Piston i ona się łączy bez problemu. Jaki elem polecasz lub którego ty używasz?

Edytowane przez Dexter85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy orientuje się ktoś jak usunąć komunikat o przeglądzie w Megane 4 ale po lifcie? Procedury podane wyżej nie działają. Ktoś miał jeszcze z tym styczność. Bo serwis Renault nie pomógł. Miła pani twierdziła że w żadnym modelu nie można zrobić tego z poziomu kierowcy tylko komputer. Ehh ktoś chyba musi się doszkolić. Na YouTube i innych forach jest mnóstwo informacji ale do Megane 3 i 4 przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się to z poziomu kierownicy i nie ma żadnej kombinacji. Nie wiem jaki jest komunikat po Polsku ale powinno być coś jak "Odległość do przeglądu". Klikasz aż się to pokaże. Przytrzymujesz OK aż wejdziesz w to menu. I z reguły są dwa przeglądy (olejowy i zwykły) wybierasz który chcesz skasować i naciskasz znowu OK aż się dana wartość skasuje i pokaże pełen dystans czy czas do przeglądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Niestety w moim przypadku coś jest nie tak. Nawet w instrukcji piszę żeby przytrzymać 10s aż zmieni się komunikat na opcje resetu serwisu. Trzymam i trzymam ok i nic się nie zmienia. Czy robię coś nie tak w Megane 3 nie było problemu, kolega ma 4 przed liftem i też problemu nie ma a ja tego zresetować nie mogę. Film

16789830061244303086970749657019.jpg

Edytowane przez compex19
Dodanie filmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i nie skasujesz bo to nie to miejsce. Sorry nie do końca wiem jak to będzie dokładnie u ciebie ponieważ tutaj są trochę inne zegary. Ale nad przyciskiem ok masz przycisk i nim musisz przeklikać się w miejsce gdzie będzie dystans do przeglądu, zdaje się że na ikonce samochodu jest kasowanie ale czynię to tak odruchowo, że z pamięci jest mi ciężko to powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!