Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
jonny1000

Megane II phI Mechanizm ciegienka zamka

Recommended Posts

Witam, chciałbym bardzo prosić o pomoc.

Wczoraj zabrałem się za naprawę zacinających się klamek w mojej megane II. Udało sie w każdej przywrócić działanie jednakże w drzwiach kierowcy jest do wyciągnięcia zamek który jest połączony cięgienkiem.

Problem polega na tym że po jego montażu nie potrafię otworzyć drzwi od zewnątrz. Wymontowałem cały mechanizm i sprawdziłem działanie linek. Patrząc na wprost do otworu gdzie wchodzi cięgienko jedyny możlwy montaż to gdzie wkładka zamka jest poziomo a ciegienko pionowo (jeżeli jest pionowo to ciągnąc za linkę od otwierania klamką nie działa - jeżeli obrucę cięgienkiem w lewo to działa otwieranie z klamki zew. Tak też zmontowałem (ale wtedy wkładka zamka jest pionowo wiec nie wprowadzałem do gniazda tego cięgna) Po zmontowaniu całości auto sie otwierało ale nie zamykało drzwi z pilota.

Zauwazyłem że są 3 pozycje w gnieździe (obrócone w lewo - działa otwieranie poprzez ciągniecie linki ale wkładka jest pionowo, na wprost - nie działa otwieranie a wkładka zamka jest poziomo, oraz obrócone w prawo - nie działa otwieranie i wkładka jest pionowo) dodatkowo w każdych tych kombinacjach działa otwieranie od wewnątrz.

Proszę o waszą pomoc jak to zmontować aby mogło to działać

s.jpg

12.JPG

Środkowa pozycja to zamknięte - możliwość włożenia i wyciągnięcia klucza. Dolna, albo górna pozycja to otwieranie, a przeciwna niby pusta jest potrzebna do zamknięcia ( przeskok w zamku ). Przy zamknięciu z zewnątrz - od środka otwiera się klamką - jest to prawidłowo.

W takim razie jak mam ustawić aby to zmontować żeby działało otwieranie od zew.

5 godzin temu, jonny1000 napisał:

X

Po wyjęciu kluczyka nie może być w nim blokady. Po włożeniu wkładki zamka (robisz to z kluczykiem) trzeba wyjąć kluczyk, żeby drzwi z zewnątrz pozostały otwarte.

Czy mógłbyś opisać dokładnie kroki jaki mam wykonać? Próbowałem wiele różnych metod i zawsze było to samo.

Z góry dziękuję.

Krótka linka zamka idzie do klamki zewnętrzne. Cięgno masz zahaczone o mechanizm obrotowy, a pancerz włożony w widełki. Może tego nie zrobiłeś? Jestem wzrokowcem i z pamięci ciężko to opisać.

Jeśli to tu jest problem, to wieczorem zrobię zdjęcie mechanizmu klamki z widocznymi widełkami od pancerza. To cięgno podchodzi z dołu blisko wkładu kluczyka.

Mam zaznaczony mechanizm z tym nie mam problemu. Nie wiem jak ustawić cięgienko i jak wkładkę żeby po włożeniu pasowało i oczywiście można byłoby otworzyć jak i zamknąć auto. Proszę jeżeli ktoś może opisać jak wygląda montaz samej wkładki do drzwi 

3 godziny temu, jonny1000 napisał:

Nie wiem jak ustawić cięgienko i jak wkładkę żeby po włożeniu pasowało

6 godzin temu, jabrze napisał:

Po włożeniu wkładki zamka (robisz to z kluczykiem) trzeba wyjąć kluczyk, żeby drzwi z zewnątrz pozostały otwarte.

Dokładniej - żeby można podnieść klamkę i otworzyć drzwi.

Przepraszam ale jestem laikiem i czy mógłbyś proszę opisać krok po kroku jak wkłada się tę wkładkę?

W jakiej pozycji ma być cięgienko i jak ustawione gniazdo. Czy drzwi mają być zaryglowane? czy kluczyk ma być w wkładce podczas wkładania kiedy go wyciągnąć, czy mam go przekręcić w jakiś sposób?

Przepraszam za tyle pytań ale chciałbym to sam naprawić

Dnia 15.04.2019 o 21:49, jabrze napisał:

Dokładniej - żeby można podnieść klamkę i otworzyć drzwi.

Czy mógłbym Cie prosić o określenie krok po kroku jak włożyć tę wkładkę

Dnia Tue Apr 16 2019 o 10:24, jonny1000 napisał:

X

Jest film na YT.

Wkładkę masz ustawioną tak, żeby jej bagnet wszedł do gniazda zamka. Następnie manipulując kluczykiem zostawiasz w pozycji, żeby dała się podnieść klamką zewnętrzną i wyciągasz kluczyk. Następnie blokujesz wkładkę za pomocą dźwigni w otworze czoła drzwi.

Jeśli tego nie można zrobić - trzeba wyjąć zamek, rozebrać i go rozlokować lub wymienić na sprawny.

Miałem podobny przypadek zablokowania i po zdjęciu obudowy od razu widać przyczynę. Wystarczy posymulować dźwigniami.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować