Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik Hands Free - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z otwieraniem drzwi pasażera z przodu za pomocą Hansa free. Chciałbym wymienić czujnik. Czy ktoś może mi podać jakiś numer tego czujnika. Czy czujniki są takie same dla np. laguny II czy inne ?. Jak się dostać do czujnika w drzwiach przednich pasażera. Czy ktoś mógłby napisać po kolei jak zdjąć tapicerkę itd.?. Znalazłem na allegro takie numery czujnikow AV50487-002 i AV50487-001 ale nigdzie mogę znaleźć czy takie będą pasować?. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr nie mam musisz kupić pasujący do M3 lub S3 bądź L3 tylko zwróć uwagę na stronę bo są prawe i lewe zadzwoń do kogoś co ma części do Renault bo często nie mają wystawionych drobnych części. Tapicerka trzyma się na dwóch srokkacz od dołu i jednej z boku na wysokości zamka w zależności jaka jest tapicerka to jest śruba w klamce pod zaślepka I jest albo w rękojeści przy przełączniki szyb lub pod rękojeścią blisko klamki wnętrza Resztę napisze Ci pozniej nie mam teraz chwilowo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobawiłem się trochę tym hands free u wyszło że czujnik jest ok tylko antena w drzwiach pasażera przód nie widzi karty. Jak stanę przy tylnych drzwiach to bez problemu mogę otworzyć przednie drzwi. Czy ktoś mi może powiedzieć jak jest z tą antena gdzie jest i co trzeba zrobić by to naprawić. Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest w rączce klamki. Po rozebraniu drzwi jest wiązka wychodzącą z klamki. Możliwe, że nie łączy w samej złączce, ewentualnie wymiana z przelutowaniem, lub wymiana całej klamki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tu masz filmik jak dostać się do rękojeści klamki https://www.youtube.com/watch?v=QDtp-2FuRAI

Rękojeść w której jest antena jest rozbieralna po wyjęciu rękojeści z auta zobaczysz tam sróbkę odkręcasz ja i delikatnie rozłożysz klamkę na dwie części w jej wnętrzu jest antena podmieniasz ja i składasz wszystko w odwrotnej kolejności. Tu masz zdjęcie samej rękojeści. 

 

 

16 godzin temu, gruku napisał:

Jak stanę przy tylnych drzwiach to bez problemu mogę otworzyć przednie drzwi. 

W pod zderzakiem tylnym jest antena i to ona łapie zasięg i możesz otworzyć auto

 

renault-megane-iii-coupe-klamka-zewnetrzna-prawa-szprotawa-sprzedam-491207625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Zdobyłem druga antenę HF ( do klamki) tylko mam problem. Antena którą zakupiłem po podłączeniu pod miernik pokazuje rezystancję 0.3 ohma co prawie jest zwarciem. Antena nie wygląda na uszkodzona przewody są ok. Czy ktoś się orientuje jaką rezystancję powinna mieć tą antena?. Szukam wszędzie i nic nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik jest ustawiony ok. Na antenie jest napisane 113ohm jednakże podejrzewam że jest to impedancja falowa. Znalazłem od scenica oo info że antena ma ok. 0.2 ohma ale szukam potwierdzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację. Zmieniałem antenę w klamce, która miała opór 0,2 Ohma na inną używaną, która miała tyle samo. "Nowa" zaczęła działać". Pomierzyłem w starej  (uszkodzonej) indukcyjność, która była znikoma. Pomyślałem o  wpływie wilgotności i ją wyrzuciłem, a wyglądała jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam w fluence to samo , nie działają mi przedni drzwi od pasażera (prawe oczywiście). Teraz odkryłem, że jak stuknę w tą zaślepkę na drzwiach od czujnika optycznego, to czasem zadziała. Prawdopodobnie będzie to zatem ten czujnika chyba? lusterko czyste , ładne nie odpadło. Przypuszczam, że może za mocno myłem na myjce po klamach... Reszta oczywiście wszystko działa idealnie, jak się oddalam to zamyka, reszta drzwi też ok, bagażnik ok. Spróbuje jeszcze stanąć za tylnymi drzwiami i zobaczy czy to nie ta antena. Boje się tylko że pourywam te zaczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!