Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik nasłonecznienia, nie działa klimatronik w trybie auto


Rekomendowane odpowiedzi

witam, nie działa u mnie klimatronik w trybie auto, ogólnie klimatyzacja działa, po włączeniu opcji auto, chłodzi ale jest tylko lekki nawiew, prawie nie wyczuwalny i nic się nie zmienia jak auto jest nagrzane w środku, w związku z tym do brałem się do czujnika nasłonecznienia tego pod szybą i okazało się że, czujnik jest ale nie podłączony i nie widać nigdzie przewodu który powinienem być do niego wpięty, z tąd moje pytanie, może ktoś ma jakiś schemat lub wie gdzie go poszukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć schowek przed pasażerem i prawdopodobnie zlokalizujesz ten przewód do czujnika. Zakończony jest czarną wtyczką z przewodem brązowym i łososiowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz temat gdy ktoś też nie miał podpiętego czujnika (w sceniku, ale to to samo). Bynajmniej będziesz wiedział jakiej wtyczki szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie, dokładnie to jest to, jutro demontaż schowka i szukam. 

Wyjąłem schowek od strony pasażera, niestety żadnego kabelka o którym mowa nie znalazłem :43_slight_frown:

Może ktoś wie gdzie ten kabelek powinien być wpięty, gdzieś okolice nagrzewnicy...? 

Edytowane przez kaniucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki 4 i 12 złącza nr 1 panelu sterującego. Jak przerabiałem manualną klimę na klimatronik, to nie było wyprowadzonej wiązki do czujnika - musiałem wpiąć się w wiązkę bezpośrednio przy panelu.

miicmtc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś lub jutro zdemontuje ten panel i zrobię przeróbkę, a może właśnie tam gdzieś jest ukryty ten przewód, zobaczę. Ogólnie u mnie była przeróbka z navi na zwykłe radio i może ktoś coś rozebrać i zapomniał złożyć jak należy, będę szukał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 8.05.2019 o 15:48, Jaru napisał:

Styki 4 i 12 złącza nr 1 panelu sterującego. Jak przerabiałem manualną klimę na klimatronik, to nie było wyprowadzonej wiązki do czujnika - musiałem wpiąć się w wiązkę bezpośrednio przy panelu.

miicmtc.jpg


Cześć,

 

odgrzewam temat, znalazłem tutorial na yt jak przerobić klimatyzacje z manualnej na klimatronic. Wszystkie potrzebne części mam oprócz tego czujnika nasłonecznienia. Czy bez tego czujnika też będzie wszystko działać oczywiście bez trybu auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!