Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Renault Megane IV GT-Line 1.2 Tce- prośba o poradę


Bartosz1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem świeżym użytkownikiem forum, z zamiarem zakupu swojego pierwszego samochodu Megane IV z silnikiem benzynowym (budżet to 45000zł). Od jakiegoś czasu przeglądam ogłoszenia na Otomoto i chciałbym Was prosić o poradę. Czy któreś ogłoszenie by Was (użytkowników tych samochodów) zainteresowało? Jeśli tak, to możecie mi podpowiedzieć jakie pytania najlepiej zadać sprzedającemy podczas pierwszej rozmowy telefonicznej (samochody są dość oddalone od mojego miejsca zamieszkania), oprócz standardowych pytań typu: czy był uszkodzony/ malowany, skąd został sprowadzony i w jakim stanie, czy gwarantuje oryginalność przebiegu itp...? Poniżej ogłoszenia, które zwrociły moją uwagę:

 

1. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-gt-line-1-2-tce-130km-2016r-full-led-bose-ID6BSEBS.html#d8183c54ce - faworyt, jestem zakochany w tej wersji meganki, chociaż cena i przebieg wygląda wręcz za dobrze aby to była prawda chociaż bardzo chciałbym w to wierzyć (może ktoś juz widział?)

2. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-1-2tce-2017r-ledy-system-start-stop-tryb-eco-ID6BQOTy.html#d8183c54ce - samochód najbliżej mnie, mały przebieg, wersja standard

3. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-polski-salon-pelna-faktura-vat-23-ID6BRQaY.html#7af2963ec4 - większy przebieg ale niższa cena.

 

Czy myślicie, że któreś z tych aut jest godne uwagi? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki dotyczące zakupu pierwszej Meganki:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 i 3 golasek.

1 ma zderzak z GT. Fajne wnętrze,  fajna wersja . 

Szczerze - masz mały budżet żeby kupić fajną Megi4 . 

W okolicach 50 można szukać. Ostatnio szukałem dla znajomego.  Pisz na PW 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Komarek napisał:

2 i 3 golasek.

1 ma zderzak z GT. Fajne wnętrze,  fajna wersja . 

Szczerze - masz mały budżet żeby kupić fajną Megi4 . 

Dzięki za odpowiedź,

Myślisz, że numer 1 ma tylko zderzak z GT? W ogłoszeniu jest napisane " Auto posiada oryginalny pakiet GT LINE", środek też tak wygląda, fotele, wstawki itd. Jeżeli mam być szczery to bardziej niż "fajna Megi4" interesuje mnie Megi4 z dość niskim przebiegiem i w dobrym stanie technicznym, jeżeli te dwa "golaski" są w lepszym stanie niż ta wersja GT-Line to nawet przez chwile bym się nie zastanawiał. Tak ja wspomniałem, to mój pierwszy samochód ever, padło na Renault Megane i najbardziej interesuje mnie stan techniczny dlatego zapytałem też o przykładowe pytania. Co do numeru 1, samochód chyba w dość atrakcyjnej cenie jak na tę wersje wyposażenia plus automatyczna skrzynia i mały przebieg (jeżeli prawdziwy). Wszystkie te ogłoszenie teoretycznie są od osób prywatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz auto golas - a 2 i 3 to dramat, to będziesz z każdym rokiem bardzo żałował, że nie dołożyłeś. Po szybkiej ekscytacji pozostanie spory niesmak. 

 

Stanu nie określisz przez forum. 

Moim zdaniem warto dołożyć do wersji limited, bo GT line w tej cenie to raczej ciężko znaleźć. 

P.S. zwróć uwagę, że przy GT masz niezaznaczone, że auto jest bezwypadkowe więc znając nasze realia to są 2 auta. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, LTar napisał:

Jak kupisz auto golas - a 2 i 3 to dramat, to będziesz z każdym rokiem bardzo żałował, że nie dołożyłeś. Po szybkiej ekscytacji pozostanie spory niesmak. 

 

Stanu nie określisz przez forum. 

Moim zdaniem warto dołożyć do wersji limited, bo GT line w tej cenie to raczej ciężko znaleźć. 

P.S. zwróć uwagę, że przy GT masz niezaznaczone, że auto jest bezwypadkowe więc znając nasze realia to są 2 auta. 

Tak, też to zauważyłem, dzięki za podpowiedź, ale pewnie przedzwonie do gościa tak dla sportu i zapytam co się stało i czy ewentualnie ma jakieś zdjęcia z przed (może tylko zderzak był do wymiany). Fakt, GT line zaczyna sie grubo ponad 50k, wersja intense z drugiej strony to wydatek 50k, tyle niestety nie mam. Czy Waszym zdaniem lepiej dać sobie spokój z gołą IV i brać lepiej wyposażoną III w niższej cenie ale starszą i z większym przebiegiem?

Edytowane przez Bartosz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekonoeczne z większym przebiegiem.  

Mając tylko 45tys zrobiłbym 2 rzeczy - dołożył 5tys do pewnej Megi 4 lub szukal pewnej 3ki z ostatniego okresu. 

5tys niby sporo - Ale jak do golasa diliczysz alumy 17 z czujnikami i oponami to masz juz 2500zl. A itak pewnych rzeczy nie dodasz ani nie wymienisz. Dobrego płyny ,  paski , moze hamulce . I masz niewiele mniej niż 50tys.

Jeśli te 45tys to taki maxmax to szukaj Megi3. Masz na pewny samochód i serwis na start

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę, szukaj ładnej M3 z końca produkcji, jest tego, coś znajdziesz benzyna czy diesel.

Samochód dopracowany przez te lata, mi osobiście przez okres gwarancji NIC się nie zepsuło, sam jestem w szoku hehh.

Wiadomo kwestia gustu, człowiek często kupuje oczami, na mnie M4 nie robi żadnego wrażenia, poza tym to tylko Renault jeśli wiesz o co chodzi:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do auta nr 1 dość dobrze wyposażona wersja i ładnie się prezentuje na zdjęciach, 2 i 3 to golasy ale wiadomo co kto lubi. Co do aut z końca produkcji to mam mieszane uczucia może i faktycznie pewne niedociągnięcia techniczne są poprawione ale widziałem jaki jest montaż i dobrego słowa się o tym powiedzieć nie da nie dotyczy to tylko wnętrza ale niestety nadwozia też niedociągnięcia podczas przygotowania do malowania montaż szyb i wiele innych. Ludzka cechą na liniach montażowych jest omijanie pewnych ustalonych zadań jeżeli tylko czegoś nie trzeba to się tego nie robi to zdarza się nie tylko w Renault ale i w innych markach. Jeżeli porówna się wykonanie tego samego modelu z dwóch fabryk jest ogromna przepaść. Widziałem wpisy na temat fabryki w Turcji  że dziadostwo a są nie do pokonania stawiając ich obok Hiszpanów. Mam znajomego w FCA I auta robione u nas są sporo lepiej złożone jak we Włoszech 

 

Jak Ci się nie spieszy to odłóż jeszcze trochę kasy i szukaj auta czasem trafiają się perełki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i wskazówki, chyba jednak rozpocznę polowanie na Megane III i zachowam troche pieniędzy dla siebie albo na przyszłe serwisy/naprawy:) skoro to i tak mój pierwszy samochód to nie ma co porywać się na szerokie wody, lepiej kupić coś pewnego 

Edytowane przez Bartosz1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!