Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - zamykanie szyb i szyberdachu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak to jest w meganach IV - czy w momencie gdy mam otwarte szyby i szyberdach, po zamknięciu z pilota powinny się one wszystkie pozamykać? Czy jakoś ten system się nazywa? Ogólnie myślałem, że takie coś to jest raczej norma w dzisiejszych czasach bo ojciec miał system zamykania szyb w Megane II. Od handlowca z salonu dowiedziałem się, że szyberdach się nie zamyka po zamknięciu auta. Jest to norma - bo jakoś zaskoczyło moje pytanie i tak jakby nie wiedział co powiedzieć po prostu sprawdził i widział, że nie działa - podejrzewam, że nie wie czy powinno czy nie powinno się zamknąć.


Tak samo sadziłem, że po to są czujniki deszczu, że jak mam automatyczną regulację wycieraczek to w momencie wykrycia deszczu - szyberdach się powinien z automatu zamknąć. 
U brata w peugote widziałem, że może sobie z pilota otworzyć szyby - takie rzeczy nie powinny być już uznawane za normalne?
 

Edytowane przez Gynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zamknięcie auta z pilota jeśli miałoby z automatu domykać szyby byłoby raczej bezsensowne, bo co jeśli ktoś chciałby zostawić auto zamknięte, ale z otwartymi szybami?

 

Nie wiem czy domykanie ma jakąś nazwę (wątpię), aczkolwiek u mnie trzeba nacisnąć zamykanie na dyskietce dwa razy i szyby jadą do góry. Dziwne jest jedynie to, że nie można na przykład naciskając dwa razy otwarcie opuścić szyb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w VW miałem elektryczny szyberdach. Domykanie szyb z pilota działało ale szyberdach nie. Ale to auto miało swoje lata. 

Moim zdaniem nie powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, handlowiec niestety 2-3 razy pytany o to mówił, że nie. Niestety nie zweryfikował informacji w żaden sposób mimo, że miał kilka dni na to.
Sprawdziłem przy odbiorze samochodu, zamyka szybki i szyberdach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!