Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane lll 1.5 k9k6363- dioda sygnalizująca wypalanie FAP


Megane11289

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Czy któryś użytkownik Megany bądź Scenica w silniku 1.5 dci k9k636 podłączył diodę led do tych świec nurnikowych? 

Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać i może ktoś zechce się pochwalić. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Kolego, narazie odpukać nie mam żadnych problemów z filtrem, ale robię większość kilometrów po mieście i chciałbym wiedzieć po prostu czy kiedy gaszę auto to w tym samym czasie filtr się wypala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę starszy silnik z piątym wtryskiwaczem i oprócz kontrolki załączenia elektrozaworu piątego wtrysku mam też kontrolkę załączenia grzałek nurnikowych. Powiem tyle, że załącza się przy każdym wypalaniu filtra. Sama kontrolka załączenia elektrozaworu świeci czasem kilka sekund  bez wyraźnego powodu ale zaświecenie kontrolki grzałek nurnikowych i kontrolki elektrozaworu to 100 % wypalanie filtra. 

@Komarek odpowiem za Megane11289 na Twoje pytanie, nie mam problemu z FAP ale co szkodzi mieć podgląd na dość ważny ale ukryty proces? :mrgreen:

Zakładałem niedawno kontrolkę grzałek koledze z forum w silniku 1,6 dci i z tego co mi mówił to po nagrzaniu silnika podczas jazdy pokazuje wypalanie filtra. 

Samo podłączenie jest bardzo proste, gorzej z przeciągnięciem przewodu do kabiny i ewentualne umieszczenie diody w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak Kolego Aniewa :)

Jeżeli jest coś czym na pewno nie zaszkodzę a jest szansa, że może to wpłynąć na plus to dlaczego nie spróbować? :) prawda? 

 

Mógłbyś troszkę dokładniej opisać co i jak? 

Ja z elektryki jestem noga, więc nie wiem co i jak. 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj https://megane.com.pl/topic/72853-kontrolka-sygnalizująca-faktyczne-wypalanie-dpf/page/3/#comments tam opisałem jak podłączyć kontrolkę do grzałek. Plus diody do jednej z czterech grzałek a minus diody do masy najlepiej już w kabinie. Można dodać rezystor 100 omów dla diody 12 V lub 1 kiloom dala diody 3 V by dioda nie świeciła za mocno.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz przednią część nadkola i dostęp masz idealny, rezystor nie musi być ale jest wskazany. Dioda będzie  słabiej świeciła a w razie jakiegoś zwarcia w diodzie osłabi prąd zwarcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!