Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Korekta przebiegu po wymianie licznika.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ w mojej Megance był licznik z serii LOW (piktogram zamiast wyświetlacza w miejscu samochodzika) postanowiłem wymienić na taki który pokazuje które drzwi są otwarte czyli wersję MID, bo wersji HIGH nie udało mi się nigdzie dostać. Udało mi się kupić licznik europejski za 15 zł. O tyle dobrze, że był nawet skonfigurowany tak jak mój (poza VIN) i została tylko jedna rzecz którą chciałbym zmienić. To przebieg. Mój to 158 tyś (mimo, że samochód z 2003 roku, przebieg potwierdzony w ASO i fakturami z przeglądów w Holandii) a licznik dawcy 337 tyś. Mnie to osobiście nie przeszkadza, bo jakbym sprzedawał to dodaję stary licznik ale może być problem na przeglądzie lub przy kontroli policyjnej. Wolał bym to mieć wyprostowane. Czy programem PyRen, Clip czy DDT4all lub jakimś innym da się skorygować licznik w dół w wersji przedliftowej? Czy muszę szukać magików od liczników?

61392041_796816100718942_1112307945963520000_n.jpg

61816454_420472295172014_2454709251457679360_n.jpg

Edytowane przez jdmis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz Magika od liczników lub wiedzy i sprzętu. CLIP czy Pyren tego nie zrobi

Masz świadomość tego https://autokult.pl/33866,od-25-maja-kary-za-cofanie-licznika-nowe-prawo-nie-przeraza-kazdego

 "Przepisy nakażą zaś kierowcy umożliwienie przeprowadzenia takiej kontroli. W przypadku wymiany licznika, na przykład z powodu awarii, właściciel pojazdu będzie musiał w ciągu 14 dni pojawić się na stacji kontroli pojazdów, aby udokumentować ten fakt. Usługa maksymalnie kosztować będzie 100 zł."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z udokumentowaniem na stacji kontroli to nie problem. Tylko co wtedy? Wpiszą mi przebieg 337 tyś jak realnie samochód ma 158 tyś? Przecież to jest ewidentne oszustwo i do tego wymuszane przez Państwo. Do tego utrata wartości pojazdu wynikająca z gigantycznego jak na polskie warunki przebiegu! Czy może za 100 zł zmienią mi przebieg do takiego jak ma stary licznik? A co w przypadku gdy kupię licznik z dużo mniejszym przebiegiem? Też go wpiszą na SKP do Cepiku i zamiast 200 tyś będę miał 120 tyś?

Edytowane przez jdmis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki przebieg będzie wpisywany w trakcie badania technicznego? Ten z nowego licznika? Przecież teraz można sprawdzić przebiegi w internecie jak pojazd jest zarejestrowany w cepiku. I nagle w lutym miałem 155 tyś a rok później minimum 350 tyś?

Edytowane przez jdmis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniasz licznik na inny, w którym przestawisz przebieg na taki jak powinien być i zgłosisz u diagnosty wymianę, nie widzę problemu. Większy problem mogą mieć np. właściciele sceników, którzy wymieniają notorycznie te liczniki i gdzieś mają to, że przebieg pojawia się inny. Tam te liczniki w SC II ph I padają jak muchy, a interes sprzedaży tych liczników z anglików kwitnie.

W zasadzie kupując takie auto juz clipem będzie widać, że ma VIN inny bo ktoś tego nie poprawił i można spokojnie wrócić z tym autem do sprzedawcy jeżeli nie zgłosił wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Temat już pewno dawno zakończony, ale wtrącę swoje trzy grosze. Przebieg jak najbardziej można zmienić, ja robiłem zwykłym ELMem na laptopie z linuksem. Polecam lekturę wątku o zmianie języka na PL w liczniku. W skrócie - trzeba znać kody AT, którymi gada się z licznikiem (praca w serial terminalu na komputerze albo tel. z androidem), trzeba stary licznik zapytać o przebieg, spisać go i wklepać do nowego licznika.

Edytowane przez TomaszDratewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!