Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprężyny tył Megane III kombi na jakie wymienić


Rekomendowane odpowiedzi

Gość gophfer

Witam,

pękła mi lewa sprężyna amortyzatora tył i zastanawiam się na co wymienić, pierwsza myśl że KYB ok 95zł/szt, ale czytałem na forum że ktoś w MII na KYB miał zbyt miękko a nie znalazłem wątków o sprężynach do MIII, druga opcja Sachs 140zł/szt

Proszę o opinie/poradę jeśli ktoś wymieniał i może coś podpowiedzieć na co innego dobrego/lepszego można wymienić.

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

W dzisiejszych czasach wszytko jest dostępne , tylko jak zwykle kwestia kaski :)

na forum vw passata polecają LESJÖFORS jakies 94zl/szt ,Monroe 160zl/szt

Ja wyznaje zasada, raz zapłać  więcej i miej spokój na długie lata ale z drugiej strony wyznaję też zasadę żeby nie przepłacać tylko za "napis", jestem w stanie dać te 160 za monroe tylko pytanie czy to ma sens i są warte tej ceny , może KYB czy też LESJÖFORS za ok 90zl będą bez różnicy..... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego w ciemno brać sprężyny firmy Lesjofors, to stara, renomowana Szwedzka firma, która produkuje elementy sprężyste. Na Allegro masz po 120zł np. nr. oferty: 8015184514 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

Tutaj podnoszą całe auto bo mają czym jest wygodniej 

 

Ale czy da się to wymienić podnosząc raz jedną raz druga stronę :?: Czy może przez belkę nie da się opuścić koła żeby wyjąć sprężyn?  

Kupione Lesjofors 97zl/szt. 

Wymiana całkiem przyjemna bez problemów, trzeba naraz odkręcić obydwa amortyzatory, wtedy koła opadają i wyjmuje się bez najmniejszego problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Witam

Jaką firmę polecacie? Mam do wymiany sprężyny z tyłu i zastanawiam  się co kupić?

KYB - 110zł/szt

Lesjofors - 115zł

Sachs - 155zł/szt

FEBI - 140zł/szt

Oryginał RENAULT - 80zł /szt (używka z OLX)

Myślałem o KYB lub Lesjofors . Chciałem coś pewnego i mocnego bo mam w bagażniku butlę z LPG więc sprężyny mają co dźwigać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!