Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

EDC - wymiana gałki zmiany biegów (automat)


indy123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Obserwuje forum już od jakiegoś czasu ale dopiero pierwszy raz coś piszę - więc witam wszystkich :) Od około dwóch tygodni jestem posiadaczem Megane IV GrandCoupe 1.2 tce 130KM EDC w wersji Intens z dodatkami (brakuje podgrzewania foteli, masażu, szyberdachu i aktywnego tempomatu).

 

Wczoraj spotkała mnie niemiła niespodzianka - podczas próby wrzucenia wstecznego oderwał sie "guzik" przy gałce zmiany biegów (skrzynia automatyczna), ten który trzeba wcisnąć aby zmienić z P lub N na R. Urwał się mechanizm trzymający plastikowy guziczek - oczywiście wsteczny dalej da się wrzucić ale trzeba palcem trafić w odpowiedni ("goły" i nasmarowany) element z przodu gałki. Znalazłem i zamówiłem na allegro używaną gałkę i teraz zastanawiam się...jak wygląda wymiana takiej gałki? Ktoś może miał już okazję się tym bawić :)?

 

W sumie dobry moment na tego typu awarie bo jestem już umówiony na jutro do ASO w innej sprawie - znikający płyn chłodniczy... Dość powoli ale jednak poziom spada - na tyle szybko, że jest to zauważalne praktycznie po każdej, nawet krótszej przejażdżce...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro samochód masz od dwóch tygodni, to dlaczego zawracasz sobie głowę kupowaniem części i szukaniem jak je montować? Taka awaria zapewne łapie się na gwarancję, więc zgłaszaj to do ASO zamiast kombinować bo stracisz gwarancję. Chyba, że specjalnie szarpałeś się z guzikiem i się połamał, to wtedy zupełnie inna historia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód ma dwa tygodnie, ale przebieg (jeśli wierzyć temu co w miniaturce) ma 34k km, więc równie dobrze może mieć ponad 2 lata i nie mieć już gwarancji. Teoretycznie da się zrobić 34k km w dwa tygodnie, ale kolega musiałby nie spać i cały czas jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod ma ponad 2 lata, kupilem uzywany oczywiscie :) Gdyby byl na gwarancji to zdecydowanie nie bawilbym sie w samodzielne grzebanie, wydawanie pieniedzy na galke, etc.

 

EDIT:

Dla potomnych:

 

1. Odczepic mieszek od gałki - wystarczy go pociągnąć w dół.

2. Zdjąć mały stalowy "pręcik" (taką jakby niepełną obejmę) znajdujący sie na dolnym końcu gałki.

3. Wyjąć gałkę ciągnąc ją do góry.

4. Nałożyć nową gałkę.

5. Założyć mały stalowy pręcik (tak jak był nałożony na starej gałce).

6. Zaczepić mieszek.

 

To tak w dużym skrócie, po wizycie u mechanika :) Zajęło mu to może 5 minut...

Edytowane przez indy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!