Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam  problem z klimatyzacją, chodzi o to że  klimatyzacja  działa  normalnie  ale  tylko  po stronie  pasażera, normalnie  chłodzi ,problem  jest od strony  kierowcy,klimaryzacja  działa  skabiej  tzn.tak jakby  słabiej  dmuchało  i powietrze   leci  cieplejsze ,jakby  nie z klimy  A normalnego  ogrzewania. Czy miał  ktoś  podobny problem  albo  wie  jaka  może  być  przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w M3 jest tak, że z kratek po jednej stronie leci cieplejsze powietrze względem drugiej, temat przerabiany już w 3 megankach i nawet na forum był o tym wątek.

Spróbuj dać tam gdzie wieje cieplej 2st niżej i zobacz czy jest na równi ew. troszkę jeszcze niżej, jeśli tak to wszystko w porządku te samochody tak mają, jeśli nie wieje w ogóle, zimnym z climy to coś masz nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno jest  coś  nie tak  bo zauważyłem  w tym  sezonie. Ogólnie  zaczynając  od 15°Do 20° temperatura  jest  nie zminna. Ale tylko  z jednej  strony 

Przed chwilą, krzys2263 napisał:

No na pewno jest  coś  nie tak  bo zauważyłem  w tym  sezonie. Ogólnie  zaczynając  od 15°Do 20° temperatura  jest  nie zminna. Ale tylko  z jednej  strony 

Wcześniej  dawało  normalnie  zimne  powiwtrze. A teraz  jakby  cały  czas  ok 20°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ściśle określonego czaso-okresu napełniania czynnika w układzie klimatyzacji. Wszystko zależy od tego ile jej używasz a szczególnie od tego czy nie powstała jakaś nieszczelności w układzie. Sprawdź szczelność układu na maszynie, dobij czynnik z barwnikiem i obserwuj jak chłodzi. Przy następnym razem barwnik wskaże który element układu chłodzenia kwalifikuje się do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi osoba, do której jeżdżę sprawdzać klimę. Czynnik powinien być zawsze. Jak go ubywa to znaczy, że jest nieszczelność. 

Co 1-2 lata powinno się jeździć tylko na serwis klimy (sprawdzenie szczelności, odgrzybianie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!