Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

montaż oryginalnych czujników parkowania przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujące pytanie a mianowicie chcę dołożyć swoje auto w przednie czujniki parkowania. Sterownik już kupiłem który obsługuje wiązkę przód i tył, instalację mam wyprowadzoną seryjnie aż do samego przodu jednakże nic mi się nie zgadza ze schematem ponieważ na schematach jest kostka do podłączenia tych czujników ( R 106) która jest razem z przewodami od halogenów   12 pin a posiadam kostkę 10 pin z czego piny od 8 do 10 są zajęte przez halogeny. Czy ktoś przerabiał ten temat ?

0010_A3.PDF

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
4 0.35 151W WYŁĄCZENIE SYSTEMU POMOCY W PARKOWANIU F004
5 0.5 MAM MASA ELEKTRYCZNA LEWEJ BELKI DESKI ROZDZIELCZEJ F004
7 0.35 151E STEROWANIE KONTROLKI SYSTEMU POMOCY W PARKOWANIU F004
8 0.35 LPD + PRAWEGO ŚWIATŁA POZYCYJNEGO ZABEZPIECZONY F00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podczepić. Megi III ph III 2015 1.6 16V. Mam fabrycznie zamontowane czujniki na tyle.

Zakładam, że sterownik, który już jest obsłuży także przednie, tak by wynikało ze schematów.

Kolejna rzecz to wiązki na przodzie, mogą być czy po lifcie jak w MII już oszczędzali i nie będzie.

Ma ktoś wiedzę w tym temacie i mógłby potwierdzić/zaprzeczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

To oznacza, że są dwie wersje sterownika? - tylko tył oraz "full opcja".

Wkładam taki full i już? Czy trzeba coś w nim przelutować lub jakiś układ przeprogramować?

 

 

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy moduł ma symbol 259902114R a stary sprawdzę później bo muszę do garażu podjechać. Instalację w aucie miałem wyprowadzoną na pewno bo sprawdzałem z tyłu przy centralce piny i z przodu we wtyczce na łączeniu w zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi glosniczek ten pod kierownicą ?  Osobiście nie sprawdzałem ale ktoś pisał mi kiedyś że jak mam elektryczny hamulec ręczny to ten głośniczek jest ten sam ( piszczy jak cofam i mam otwarte drzwi i pisze na wyświetlaczu zablokuj hamulec ręczny) może masz możliwość zweryfikowanie tego kolego cinas tego głosniczka po schematach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!