Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

n1gdy

Megane III phI montaż oryginalnych czujników parkowania przód

Recommended Posts

Witam. Mam następujące pytanie a mianowicie chcę dołożyć swoje auto w przednie czujniki parkowania. Sterownik już kupiłem który obsługuje wiązkę przód i tył, instalację mam wyprowadzoną seryjnie aż do samego przodu jednakże nic mi się nie zgadza ze schematem ponieważ na schematach jest kostka do podłączenia tych czujników ( R 106) która jest razem z przewodami od halogenów   12 pin a posiadam kostkę 10 pin z czego piny od 8 do 10 są zajęte przez halogeny. Czy ktoś przerabiał ten temat ?

0010_A3.PDF

Występowały różne kostki

Na czujniki potrzebujesz 6 przewodów

4x sygnał + zasianie + i -

Nie chce zakładać nowego tematu, wiec pozwolę sobie napisać tutaj, ma ktoś może opis pinów w wyłączniki czujników parkowania (4 pin)? Tego obok start stop.

4 0.35 151W WYŁĄCZENIE SYSTEMU POMOCY W PARKOWANIU F004
5 0.5 MAM MASA ELEKTRYCZNA LEWEJ BELKI DESKI ROZDZIELCZEJ F004
7 0.35 151E STEROWANIE KONTROLKI SYSTEMU POMOCY W PARKOWANIU F004
8 0.35 LPD + PRAWEGO ŚWIATŁA POZYCYJNEGO ZABEZPIECZONY F00

Pozwolę się podczepić. Megi III ph III 2015 1.6 16V. Mam fabrycznie zamontowane czujniki na tyle.

Zakładam, że sterownik, który już jest obsłuży także przednie, tak by wynikało ze schematów.

Kolejna rzecz to wiązki na przodzie, mogą być czy po lifcie jak w MII już oszczędzali i nie będzie.

Ma ktoś wiedzę w tym temacie i mógłby potwierdzić/zaprzeczyć?

Sterownik do wymiany , instalacje do sprawdzenia czy są ale pewnie nie ma

Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedź.

To oznacza, że są dwie wersje sterownika? - tylko tył oraz "full opcja".

Wkładam taki full i już? Czy trzeba coś w nim przelutować lub jakiś układ przeprogramować?

Edytowano przez kaag

Tył oraz Przód i Tył

Ja właśnie zamontowałem czujniki na przód oraz wymieniłem sterownik na obsługujący te czujniki pozostaje tylko aktywacja w clipie.IMG_20190921_193251.thumb.jpg.4f766fa98dc4274d2178f8da09c2583d.jpg

Czy ktoś wie gdzie co i jak aktywować czujniki przednie? 

Nic się nie aktywuje , jak nie masz error prog na liczniku to jest OK , musi diałać

Chyba że trafiłeś na moduł zaprogramowany pod r-link gdzie dźwięk idzie przez radio a na głośniczki dodatkowe 

Nie mam właśnie żadnego błędu. W menu w opcjach też nie ma włączania i wyłączania przednich czujników tylko tylnie. A jak sprawdzić ten moduł?  Tylne normalnie działają na tym module. 

Hmm, jaki masz numer modułu starego i nowego

Może masz w menu wyłączony przód a w liczniku nie ma aktywnej opcji, bo nie zaprogramowana

Nowy moduł ma symbol 259902114R a stary sprawdzę później bo muszę do garażu podjechać. Instalację w aucie miałem wyprowadzoną na pewno bo sprawdzałem z tyłu przy centralce piny i z przodu we wtyczce na łączeniu w zderzaku.

OK, masz dobry moduł , pozostaje aktywacja menu licznika , a drugi głośniczek zamontowałeś ?

Drugi glosniczek ten pod kierownicą ?  Osobiście nie sprawdzałem ale ktoś pisał mi kiedyś że jak mam elektryczny hamulec ręczny to ten głośniczek jest ten sam ( piszczy jak cofam i mam otwarte drzwi i pisze na wyświetlaczu zablokuj hamulec ręczny) może masz możliwość zweryfikowanie tego kolego cinas tego głosniczka po schematach?