Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje silnika przy obrotach około 3800


Mateusz_lf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem renault Megane grandtour 1.6 benzyna z 2015 od jakiś 2 miesięcy.

 Zauważyłem że silnik w mojej Reni przy obrotach około 3800 generuje dużo hałasu i przenosi wibracje na cały samochód. Po przekroczeniu tego pułapu auto (czyli koło 4000) auto zachowuje się normalnie czyli jest trochę głośno ale nie drży. Zastanawiam się czy ten typ tak ma czy oddawać do ASO bo gwarancje mam do września. Silnik ma przejechane około 46000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mateusz_lf napisał:

silnik w mojej Reni przy obrotach około 3800 generuje dużo hałasu i przenosi wibracje na cały samochód.

Poduszki silnika i skrzyni do kontroli/wymiany.

Poczytaj o rezonansie drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobię, zadałem pytanie na tym forum żeby się dowiedzieć czy to jest normalne zjawisko w tych silnikach (powtarzalne u innych użytkowników) czy też nie i muszę coś z tym zrobić. Dzięki za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odp. Pozdrawiam

 

Witam odebrałem parę dni temu moja megane z ASO i sprawdzili ponoć wszystko co trzeba i oczywiście jest w porządku. Twierdzą że ten typ tak ma, nie wiem czy to próba zbycia czy prawda ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe w codziennym uzytkowaniu, więc temat zamykam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć. Mam dokładnie ten sam problem: ten sam silnik, ten sam rocznik, ten sam model, wibracje o najwyżej amplitudzie przy 3800 obr/min. ASO olało temat 3-krotnie (gwarancja 5 lat). Wożę się z tym problem już 3 lata, nikt nie jest w stanie mi pomóc. Przy złożonych tylnych siedzeniach mam wrażenie że jest to rezonans rury wydechowej ale będąc pod samochodem na kanale hałas wydaje się dobiegać z silnika / sprzęgła / skrzyni biegów. Czy udało Ci się rozwiązać problem ? Moim "rozwiązaniem" jest jeżdżenie do 126km/h bo powyżej zęby bolą (przy 145km/h jest znacznie ciszej ale trudno jechać z taką prędkością cały czas nawet na autostradzie, a każdorazowe przejście przez magiczne 3800 powoduje że żona mi się budzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Serio przy 40kkm przebiegu (od takiego przebiegu mam ten samochód i wtedy zauważyłem ten problem) może paść poduszka ? W Oplu bez problemu 200kkm bez padu poduszki. Jakiej firmy najlepiej brać zamienniki tych części do Megane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja też ten temat olałem i jeżdżę tak żeby omijać ten zakres obrotów. Wydaje mi się ze ten typ tak ma bo przejechałem od momentu założenia tematu ponad 15000 km

i nie zauważyłem żeby się nasiliły te wibracje i hałas można próbować coś z tym robić ale wydaje mi się że nie warto jak miałem kie Cerato 1.6 105KM benzyna z 2004r to podobne zjawisko zachodziło tylko w zakresie obrotów bliżej 3500 przejechałem ponad 200000 km i nigdy się nic nie zdarzyło. Nie wiem jak bardzo głośno jest u ciebie ale u mnie nie ma to bardzo wielkiego wpływu na komfort o ile postaram się przy rozpędzaniu szybko przechodzić przez ten zakres. Gorzej jest przy odpuszczaniu gazu na autostradzie:) i jak prędkość powoli spada to jest trochę głośno ale do przeżycia.

To tylko moja teoria i mogę się mylić, mechanikiem nie jestem.

Jak by ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu to chętnie bym je usłyszał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!