Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana fabrycznej navi na Android


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś już próbował wymienić fabryczną navi TomTom Carminat na radio z Androidem?

Wiem, że większość tych na Ali jest do wersji bez fabrycznej nawigacji. Ale znalazłem ofertę gdzie jest pod wersję z navi.

Pisałem z chińczykiem i pisze że jest Plug&Play.

Link: https://pl.aliexpress.com/item/33046870601.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja wstawiłem nawigację / tableta z Androidem, podłączyłem do radia w samochodzie. Miałem wersję bez Tom Toma

Na tablecie mam GoogleMaps, appkę radio internetowe - stacje z całego świata, i YouTuba Vanced - bez reklam i może pracować w tle.

Internet udostępniam z telefonu. Całość kosztów wyszła ok 600zł.

Kupiłem "daszek" z rozbitka za 70zł. w firmie robiącej reklamy za 50 zł wycieli mi z czarnego plastiku z fakturą ramkę.

Nawi się usypia jak wyłączę silnik, po zapłonie startuje w 5 sekund. 

I dodatkowo kamera cofania :)

jak będą zainteresowani, to zrobię temat.

https://youtu.be/WKauMSyFif4

 

IMG_20200117_160313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Największy problem jest z modułem BIC który jest pod deską ( demontaż deski ) tam wpinam moduł CAN z radia - i przewód będzie za krótki

Będą świeciły poduszki bo gdzie indziej są wpinane  kontrolki pasów aniżeli w w wersji bez nawigacji

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego Cinas powiedz proszę w które miejsce wpiąć wtedy kable od Pasów by poduszki nie świeciły... Albo jak przerobić podłączenie CAN do BIC by wyeliminować błąd poduszek...

I jeszcze jedno pytanie. Rozumiem że przy w/w błędzie - poduszki nie będą działać w razie wypadku?

Edytowane przez accee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinas, rozumie że do wtyczki wypiętej z BIC , która będzie szła do konwertera CAN dopiąć piny z 8 pionowej wtyczki z Ekranu nawigacji TomTom zgodnie z Twoją rozpiska.

Proszę o potwierdzenie.

Z góry dzięki.

Edytowane przez accee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinas... Szacunek za wielką pomoc. 

 

Radio zamontowałem. Gra pięknie - w porównaniu z fabryka.

Jak mówiliśmy powstał błąd poduszki pasażera. Bo 8 pinowa wtyczka została luźna. Bez demontażu całej deski rozdzielczej nie ma możliwości zmostkowania dwóch wtyczką (24pin od BIC i 8 pin od wyświetlacza). 

 

Wpadłem na pomysł i mam pytanie. Czy jak wyjmę mały biały wyświetlacz od pasów ze starego monitora  TomTom i podłącze do niego wtyczkę 8 pin, a całość schowam pod nowym radiem to czy błąd ustąpi? 

Jak by się udało to błąd by został rozwiązany w prosty sposób.

 

Dodatkowe pytanie. Demontując nawigacje TomTom w oryginalnej wiązce są dwa przewody z kostką 24pinową (do ekranu TomTom i do BIC). 

W nowej wiązce jest tylko jedno podłączenie 24pinowe. I pytanie jest gdzie podłączyć ta kostkę. Czy do wtyczki z ekranu? Czy do wtyczki zamiast BIC? Bo zawsze jednak wtyczką zostanie luźna.

Cinas jak myślisz?

Edytowane przez accee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!