Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana fabrycznej navi na Android


Rekomendowane odpowiedzi

Cinas... Ostatnie pytanie.

Demontując nawigacje TomTom w oryginalnej wiązce są dwa przewody z kostką 24pinową (do ekranu TomTom i do BIC). 

 

W nowej wiązce jest tylko jedno podłączenie 24pinowe. I pytanie jest gdzie podłączyć ta kostkę. Czy do wtyczki z ekranu? Czy do wtyczki zamiast BIC? Bo zawsze jedna wtyczka zostanie luźna.

 

Cinas jak myślisz?

Edytowane przez accee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz zamiast Bic - to pytanie raczej do sprzedawcy lub zapoznać się z instrukcją od radia , nawigacja została zaprojektowana do dołożenia do auta które go nie ma i tam nawi nie występuje - nie ma tej wtyczki

Do modułu BIC dochodzą przewody od manetki sterowania radia stały plus

Na upartego zasilanie i cany można by wyciągnąć z nawi ( nie będzie tam can auta tylko can multimediów ) ale sterowania z manetki tam już nie będzie -  a nie wierzę że chińczyk będzie czytał po can z modułu bic

Wszystko to czysta teoria , wszystko zależy co radio czyta z auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 15.07.2020 o 11:06, rsxx napisał:

Ja wstawiłem nawigację / tableta z Androidem, podłączyłem do radia w samochodzie. Miałem wersję bez Tom Toma

Na tablecie mam GoogleMaps, appkę radio internetowe - stacje z całego świata, i YouTuba Vanced - bez reklam i może pracować w tle.

Internet udostępniam z telefonu. Całość kosztów wyszła ok 600zł.

Kupiłem "daszek" z rozbitka za 70zł. w firmie robiącej reklamy za 50 zł wycieli mi z czarnego plastiku z fakturą ramkę.

Nawi się usypia jak wyłączę silnik, po zapłonie startuje w 5 sekund. 

I dodatkowo kamera cofania :)

jak będą zainteresowani, to zrobię temat.

https://youtu.be/WKauMSyFif4

 

IMG_20200117_160313.jpg

Ja mam wersję carminat dvd że zmieniarka płyt 6 cd czy można to też zrobić jakoś?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2022 o 13:32, cinas napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Ja ju, zamontowałem radio z Androidem ale jest jeden problem posiadałem radio z navigacja i joystickiem że zmieniarka płyt I jednostka navigacji w schowku wszystko działa ale nie canbus nie mogę znaleźć w mojej megane przewodów od canbus przełącznika przy kierownicy i joysticka radio się uruchamia bo obeszłam canbus i tu moje pytanie gdzie znajdują się przewody can w megane 3 dodam że w wiązce radia nie widzę mierzyłem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 1.05.2022 o 13:32, cinas napisał:

Każdy da się przerobić kwestia przerobienia okablowania w aucie , nie zawsze szybka i prosta przeróbka

Można takie radio zamontować do Megane 3 grandtour/coupe, jeśli wcześniej nie było fabrycznej navi, jednakże jest radio Arkamys? 

Jeśli się da, to rozumiem lepiej to zlecić serwisowi? Z jakimi kosztami to się wiąże, z tego co wiedzę na allegro ok 2000zł. Wyżej jest jednak komentarz, iż udało się przełożyć swój tablet i zamknąć w 1k zł :)

Z góry dziękuje, brak nawigacji to jedyna przeszkoda w zakupieniu Megane. Nie chcę jeździć z tel na uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@cinasMam już swoją Megane, polecasz jakieś konkretne modele?

Zastanawiam się nad wideorejestratorem w lusterku, w szczególności zależy mi na kamerze cofania, dlatego że tymczasowo nie działają mi czujniki.parkowania.

To moje pierwsze kombi i pierwsze auto w ogóle.

Z wideorejestratorów polecane modele to:Orillo Px60 DualVantrue M2

Z kolei teraz zastanawiam się nad czymś z androidem, Navi z androidOBDpeak- lusterko z androidem.

Nie wiem tylko jak wygląda kwestia jakości tych wynalazków, czy obraz z kamery w ogóle po zmroku jest czytelny, jak działa GPS, etc.

 

Świetnie wygląda to na tym filmiku użytkownika @rsxx 

Nie mam tylko pojęcia jak udało się podłączyć kamerę cofania do zew. urządzenia.

Edytowane przez danioRM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@cinas @aniewa

Cześć,

Kupiłem i zamontowałem już dedykowane radio do Megane III. Fabrycznie auto było bez nawigacji.

Jednak mam kilka problemów:

1. Świeci się kontrolka od poduszki powietrznej.

2. Nie działa sterowanie z kierownicy.

3. Nie działa tylna kamera.

Wiecie może o co może chodzić i jak rozwiązać te problemy?

 

IMG_20221012_184909.jpg

IMG_20221012_184911.jpg

IMG_20221012_184846.jpg

IMG_20221012_171132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działa sterowanie w kierownicy to może nie masz modułu CAN , powinien być wpięty zamiast wyświetlacza , kontrolki pasów również w oryginale szły do wyświetlacza jak brakuje kontrolek w radiu lub nie podłączony CAN to tak może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 19:03, danioRM napisał:

 

Jest moduł CAN, cały zestaw wyglądał tak jak na zdjęciu.

IMG_20220928_174152.thumb.jpg.b464657f27387fed338383996ac773e2.jpg

tmp_95b68426-f440-4a0d-a2dc-13d5690d270a.thumb.png.948af4724fb1c7ae1a310be2230b0cd2.png

A więc ten moduł wpina się zamiast tej wiązki informującej o niezapiętych pasach i problem występuje? Jeśli tak, to jak wygląda wyjście tego złącza w aucie.

Niestety nie mam jak tego sprawdzić, nie odbierałem auta z serwisu ze względów względy bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinasDomyślam się, stąd tylko pytanie czy od tej kontrolki wychodzi jakaś wiązka?

Skoro sterownie z kierownicy nie działa to na 100% jest problem z połączeniem do szyny CAN. Wcześniej na forum znalazłem takie rozwiązanie, tylko nie wiem właśnie która wtyczka fabrycznie odpowiadała za to połączenie, o którym piszą autor posta zamieszczonym na zdjęciu ?

 

IMG_20221013_155307.thumb.jpg.29749605da73cb7bbf64cf753c27199f.jpgIMG_20221013_155437.thumb.jpg.a6fde6ea3ea180a3865161813acd8807.jpgIMG_20221013_160402.thumb.jpg.ab317e75ae19b5232555c93e7ab2a346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!