Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana fabrycznej navi na Android


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, standardowo nie było nawet nawigacji, sam daszek z małym wyświetlaczem od radia oraz temperaturą zewnętrzną.

Aczkolwiek czujnik przód/tył auto ma.

 

@cinasFinalnie rozebrałem ten daszek z fabrycznego komputera i zdemontowałem ten moduł ze zdjęcia.

Teraz muszę się uporać jeszcze z kamerą cofania oraz sterowania z kierownicy. Być może trzeba to jakoś zaprogramować.

 

IMG_20221014_183411.thumb.jpg.bc8b237fb411bd1984f06c9118171474.jpg  IMG_20221012_184846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, zakładam właśnie radio z androidem do Renault Megan III bez nawigacji, pokonałem już problem poduszki i sterowania z kierownicy, ale mam jeszcze jeden problem. Radio nie wyłącza się po zgaszeniu auta, nawet jak zamknę auto i wrócę po 5 min, radio nadal świeci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A może ktoś podpinał chinczyka do Megane/Laguna III gdzie jest Bose ze wzmacniaczem ? Aktywacja wzmacniacza w androidzie (ustawienia)  umożliwia używanie zewnętrznego wzmacniacza (na wyjściu z radyjka na dedykowanym kablu pojawia się 12v - bez tego oczywiscie jest cisza w głośnikach ). Ale kiedy wzmacniacz dostaje sygnał (kostka radia 32p - pin numer 5) to z głośników słychać syk, nawet jak się wyciszy wszystko w radyjku to ciągle syczy, zmiana ustawień w radyjku jak Rock, Pop, Soft... powoduje zmiany nasilenia tego syczenia ale ciagle jest, jak by brakowalo uziemienia ?  Może ktoś przerabiał ?
- jak daje sygnal z aktywacji radia - kostka 32p - pin numer 2 i 5 podpięte - tak samo
- jak daje aktywację wzmacniacza z kabla anteny z radyjka to wiadomo - tylko radio słychać
 
Dodam ze chińczyka zasilam z kostki radia 12p (piny 5 i 12(gnd)), VCC (tymczasowo - potem inny to ten ciagle jest ON) na aktywacje chińczyka idzie z kostki radia 32p - pin 2.
Sama aktywacja wzmacniacza (bez podpietego radia z 12v porzyczonego z kostki wyswirtlacza czy to stale 12 czy aktywujace podobnie syczy; 12v z zapalniczki podobnie syczy, ale bez radia buuuuuzo ciszej.
 
11.02. Uziemialem do ramy obudowe radykja (masa na kablu radiowym, czy na wyjsciach RCA, czy na zew czesci podpiecia anteny GPS- bez poprawy; Pociagnalem zasilanie bezposrednio z wzmacniacza w badazniku (+12 i GND) do radyjka bez zmian.
12.02. Wyglada na to ze potrzebny jest konwenter sygnalu wysokiego (glosnikowego)  z radia android (jak i jak i kazdego innego poza fabrycznym) na niski sygnal do amplitunera. Czy w Megane czy Lagunie amplitunery Bose nie ogarna (chyba ze ktos wie cos wiecej) sygnalu glosnikowego a taki wychodzi z android radio gdzie jest juz wzmacniacz wbudowany. To by tlumaczylo czemy radyjko musze prawie maksymalnie sciszac, bo w polowie skali glosnosci jest juz b. glosno. W radiu android jest mozliwosc wzbudzenie zewnetrzego wzmacniacza ale to daje tylko 12v na kabelku dedykowanym a samo podpiecznie AMP przez RCA (out L i R) dalo by sie podpiac do wzmacniacza ale mielibysmy tylko chyba 2 kanaly a tu trzeba przerobic wszystkie 4 wyjscia glosnikowe stad pewnie 4ro kanalowy konwenter.... Ktos / cos w temacie ?
 
17.02 Konwerter RCA rozwiazal problem
Edytowane przez RenoLa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 8.11.2022 o 20:34, Larry76 napisał:

Witam, zakładam właśnie radio z androidem do Renault Megan III bez nawigacji, pokonałem już problem poduszki i sterowania z kierownicy, ale mam jeszcze jeden problem. Radio nie wyłącza się po zgaszeniu auta, nawet jak zamknę auto i wrócę po 5 min, radio nadal świeci. 

Witam. Myślę nad zakupem radia z androidem, tylko jak uporałeś się z błędem poduszki powietrznej? Wszędzie piszą u sprzedawców że trzeba w schowku zachować podłączony stary wyświetlacz aby ten błąd nie występował. Prawda to? Widzę na niektórych aukcjach z aliexspress dodają jakby dedykowany schowek do radia z ledami od airbaga, ale w komentarzach nadal piszą że musieli zostawić wpięty stary wyświetlacz.

Pozdrawiam.

Można wiedzieć co to za marka radia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!