Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyjazd do Anglii, a światła


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam jechać do Anglii moją Megane II. Jak jechałem kiedyś Volkswagenem Golfem 3 do Anglii to wszystko było opisane w instrukcji obsługi- tzn. jak zakleić taśmą światła jadąc do kraju z ruchem lewostronnym. Tam były reflektory szklane, tu są plastikowe i nie ma żadnych oznaczeń, ani nic nie piszą o tym w instrukcji.

Ponadto słyszałem, że plastikowych lepiej nie zaklejać bo pod wpływem temperatury może plastik się zniszczyć od kleju taśmy.

Pomyślałem, że po prostu ustawię światła na 4 i będę rzadko jeździł po zmroku, a jeśli będą razić i tak to spróbuję zaryzykować i "na oko" zakleję taśmą malarską, która ma słaby klej. Może ktoś ma lepszy pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu spraw są specjalne naklejki jak tutaj: NAKLEJKI są zapewne z instrukcją jak należy je zamontować co by było dobrze. Naklejanie izolacji na czuja może nie dość że nic nie dać, to jeszcze faktycznie możesz mieć problem z usunięciem kleju z klosza reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już wróciłem z Anglii. Naklejki nie były potrzebne. Po ciemku jechałem dwa razy. Wystarczyło obniżenie świateł na najniższą pozycję i nigdy nikt nie dawał znaków, że go rażą światła. Oczywiście to nie jest rozwiązanie na dłużej bo światła świeciły bardzo krótko, ale na sporadyczną jazdę wystarczy. 

 

Pamiętajcie o jeździe po lewej- mi pomogła naklejka jaką nakleiłem na kierownicę i przeliczniku mili na kilometry jeśli chodzi o ograniczenia prędkości. W Anglii fotoradary są dosłownie wszędzie, a szczególnie przy budowach dróg. W Polsce praktycznie nie ma fotoradarów porównując do Anglii czy Holandii, bo tam one są wszędzie, szczególnie na autostradach i przy robotach drogowych (gdzie w Polsce nigdy nie widziałem). Ludzie jeżdżą dzięki temu dużo lepiej.

Holandia rządzi- najbardziej zadbany kraj jaki widziałem, chyba nawet bardziej niż Norwegia. Wszystko pod linijkę, mnóstwo zieleni, piękne domy i ogrody z mnóstwem kwiatów, drzew i krzewów, wszystko idealnie zrobione jak z obrazka, porządek przeolbrzymi tam jest.

 

Edytowane przez rdriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące jeździłem moją megane III po Londynie i nigdy nikt się o nic nie przyczepił :). Co do Norwegii to się nie zgodzę od Oslo w stronę północy coraz lepiej ;) polecam kiedyś sprawdzić.. zjeździłem całą to wiem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegię znam, Holandię lepiej poznałem dopiero teraz, a Szwajcarię zamierzam odwiedzić. Luksemburg bardzo ładny też jest. Jeśli chodzi o porządek i zadbanie miast i wsi to Holandia rządzi, a jeśli chodzi o ogół- czyli spektakularna przyroda i cała reszta to Norwegia jest nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!