Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III GT GrandTour 2.0, modyfikacja wydechu pod RS


CrookedCop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zmianą dźwięku w GTeku. Chciałbym uzyskać brzmienie RS ale nic ponad to, nie wytrzymam z drącym się wydechem. Nie chce też wystawiać tłumika pod zderzakiem, najchętniej to bym się rozglądnął za całym wydechem z Rs ale tu pytanie, czy i czym się różnią oba układy ? Jak to zrobić żeby był delikatny popcorn jak w Rs ?

20200627_215318.jpg

Edytowane przez CrookedCop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jakby kogoś interesował jeszcze ten temat, wywaliłem tłumik środkowy i końcowy. Brzmienie potężne, w dodatku po odpuszczeniu gazu pięknie strzela z wydechu ale w kabinie zrobiło się dość głośno. Narazie mam frajdę przy codziennej jeździe ale następnym planem będzie zrobienie tłumika który zachowa brzmienie ale też trochę go wyciszy. Zastanawiam się czy by ostatniej puszki z Rs'a nie wszczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Chipa jeszcze nie ma, w planach intercooler i wtryski z Rs'a ale najpierw muszę zrobić rozrząd i hamulce zanim zacznę zwiększać moc. Chce uzyskać 220KM 360Nm, raczej nie więcej. Co do wydechu to najpewniej wytnę środkowy i mam nadzieję że to będzie to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andrzejm36 napisał:

Papuga

Właśnie dlatego wolę inwestować w Grandtoura niż kupować Rs'a, rower mieści się do środka po złożeniu siedzeń a można też wykorzystać trumnę na dachu czy też właśnie platformę. Rs'y są zajebiste ale mało praktyczne jak każde sportowe coupe 

 

Proponuje zapoznać się z regulaminem forum. Astin76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 20 lat temu myślałbym podobnie.Teraz kiedy dzieciaki już dorosłe RS służy jako auto do fanu .. jako drugie w rodzinie.Pierwszym jest Clio w kombi ;). Pamiętaj że wszystko jedno ile jeszcze zainwestujesz w Grandtoura nigdy to nie będzie RS. Szpera , zawieszenie , kuty motor itd. to takie " dodatki " które pozwalają pobawić się w zakrętach i na torze / choć nie jeżdżę ;) /. To są zupełnie dwa różne samochody.W pewnym momencie dojdziesz jednak do stwierdzenia że tej kasy w zainwestowanie kombi już nikt Ci sprzedając swoje auto nie zwróci . A i sprzedać tak pomodzony samochód będzie trudniej. Podziwiam bo robiłem tak samo kilka lat temu w swojej poprzedniej coupe TCe 2.0 ale teraz doceniam ciszę jadąc autem z fabrycznym wydechem.Zwiększyłbym moc i zostawił resztę w serii , jeśli dużo jeździsz z rodziną założyłbym może gaz bo Grandtour 13 Ci łyknie .

  • Zwycięzca 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za 10/20 lat też będzie u mnie stała w garażu Rs'ka do zabawy, teraz mam 23 lata i jeszcze przez jakiś czas nie będzie mnie stać na utrzymanie więcej niż jednej fury :( Teraz potrzebuje auto które jest praktyczne ale też zaspokoi moje młodzieńcze szaleństwa, nigdy nie miałem hondy czy beemki na gwincie z wybebeszonym tłumikiem jak moi rówieśnicy więc póki jestem młody chce nadrobić ten etap. Z innej rury cierpię na taką dolegliwość że jak coś mi odpowiada w każdym calu to trzymam się tego do końca, tutaj przykład mojej pierwszej dziewczyny z którą jestem 8 lat lub gitary która wiernie mi służy od 4 i to wszystko zostanie pewnie na zawsze. Tak samo jest z meganą, kocham to auto i nie widzę powodu żeby kiedykolwiek je sprzedać, możliwe że kiedyś zmienię zdanie ale po co zmieniać coś co nigdy mnie nie zawiodło? Poza tym dzięki Meganie odkryłem kolejne hobby czyli motoryzacja i sprawia mi przyjemność dłubanie i tuningowanie tego auta. Nie zrozumcie mnie źle, ja nie chce z niej robić Rs'a, chce zrobić auto pod siebie a to jak będzie wygladala sprzedaż i że nie odzyskam wyłożonych pieniędzy mnie mało obchodzi. Nie jest to typowy tok myślenia ale tak już mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, szanuję i zazdroszczę zapału. Im więcej teraz się nauczysz tym bardziej Ci się to przyda później . Będąc w Twoim wieku potrafiłem w zimie naprawiać Garbusa na podwórku ;). Silnik 2.0 Tce jest bardzo wdzięczną i pancerną jednostką . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!