Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spadajaca dynamika i moc po rozgrzaniu


pawlak219

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu mam problem z moją megi, na zimnym silniku jest dynamiczna i ma moc odpowiednią fajnie się zbiera i czuć tą moc pod pedałem gazu, ale gdy przejadę kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów (ostatnio 160km), samochód robi się słaby, brak dynamiki, gdy chce ruszyć z miejsca to muszę auto wkręcić na wyższe obroty żeby się nie dławiło, jadać np. na 2 biegu pod górę za rowerem jak się zrobiło miejsce żeby go ominąć dałem gaz a auto się ledwo wkręciło na obroty i zaczęło przyspieszać.Może miał ktoś takie objawy i podpowie jak się z tym uporać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że gdy auto zacznie tracić dynamikę i moc pomaga wyłączenie klimatyzacji, ale na zimnym silniku i włączonej klimie wszystko jest ok.

stan oleju jest ok, zmiana co 10-12kkm,silnik czysty brak wycieków.

Jak mogę sprawdzić egr czy jest sprawny?może ma ktoś jakiś schemat jak go wymontować z tego silnika w celu wyczyszczenia?

Edytowane przez pawlak219
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

mam dokładnie taki sam objaw, to samo auto tylko 2010 r. Zauważyłem  jeszcze zależność, że Renatka jest słabsza przy wysokich temperaturach (30st.C), a podczas deszczu i temperaturze 20st.C auto wydaje się jakby miało 20 koni wiecej.. Pewnie zmiana ciśnienia też ma wpływ. 

Chętnie wyslucham jakieś porady.. 

Pozdrawiam! 

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Edytowane przez Robcyk
Poprawione literki PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2019 o 21:53, pawlak219 napisał:

Jak mogę sprawdzić egr czy jest sprawny?

1/ Można najpewniej sprawdzić na clipie ,

2/ Niesprawny egr może wpływać na błędy ;

     A/ przepływomierza ,

     B/ czujnika doładowania a ten na ;

           a/ wielkości dawki paliwa dawanej przez regulator ciśnienia wtrysku,

           b/ wpływa na pracę czujnika ciśnienia paliwa,

           c/ przez sygnał do elektrozaworu turbiny decyduje o wychyleniu łopatek kierownicy turbiny

                ( kierownice w turbinie mogą być zapchane, konieczność czyszczenia turbiny ).

Przy tym przebiegu ( 230.000 km ) warto również przeczyścić;

 -  przepływomierz,

 - czujnika doładowania.

 

Dnia 12.08.2019 o 14:28, Robcyk napisał:

Zauważyłem  jeszcze zależność, że Renatka jest słabsza przy wysokich temperaturach (30 st.C),

a podczas deszczu i temperaturze 20 st.C auto wydaje się jakby miało 20 koni wiecej..

Auto masz na gwarancji jeszcze?

W tym silniku masz układ dwu egr-ów,

W wersji niskociśnieniowego egr-a, gazy spalinowe są odzyskiwane po przejściu ;

  - przez turbinę i filtr cząstek stałych ,

  - są chłodzone w wymienniku niskociśnieniowym ( chłodnicy spalin ),

  - z kolei wprowadzane są do układu turbo z powietrzem, co powoduje podwyższenie ciśnienia doładowania,
  - następnie są schładzane w chłodnicy układu doładowania i powtórnie wykorzystane w procesie spalania,

- zwiększa się skuteczność ograniczania emisji tlenków azotu niż w układzie EGR wysokociśnieniowym,

   przy zachowaniu optymalnej wydajności silnika,

Warto dokładnie zobaczyć tą chłodnicę spalin.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio czyściłem map sensora benzyną ekstrakcyjną ale był w sumie czysty pokryty niewielką mgiełką olejową. Jak będzie jakiś nagar to albo środek do czyszczenia hamulcy albo do czyszczenia gaźników/przepustnic (ten super rozpuszcza nagar) i jakiś delikatny pędzelek z miękkim włosiem. JA swojej połówce buchnąłem pędzelek do makijażu :DDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!