Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak błędu po podłączeniu Clipa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest taka sprawa od dłuższego czasu wyswietla mi się komunikat "Skontroluj samochód" . Po podłączeniu clipa żadnych nie wyświetla. 

Czytałem że jeśli ten komunikat pojawia się sam bez żadnych dodatkowych kontrolek i komunikatow to wtedy jest to błąd  związany z lądowaniem akumulatora 

Czy ma ktoś może doświadczenie z taka sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są chyba w porządku. Sprzęgło działa prawidłowo na luzie samochód nie odpali jak wcisnę sprzęgło to odpala. Czujnik pedału hamulca chyba też światło stopu zapala się.

Chyba że są jakieś inne symptomu na jakie powinienem zwrócić uwagę. Wolałbym na darmo tych czujników nie wyciągać bo rękę to trzeba do tego mieć z gumy :)

 

Potem zabiorę się za wyciągnie akumulatora i modułu sterowania  jak czujni zostaną wyeliminowane 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji: 

Cytat

Z instrukcji komunikat:  „Skontroluj samochód”   Wskazuje nieprawidłowe działanie jednego z czujników pedałów, systemu sterowania
akumulatorem lub czujnika poziomu oleju

Działanie czujników sprawdzisz clipem lub innym programem, nie trzeba ich demontować. Czujnik poziomu oleju sprawdzisz na wyświetlaczu po uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam błąd.  Czy doszedłeś co było u ciebie. Wstępnie sprawdziłem czujniki  wyglądają ok. W weekend zabiorę się za system sterowania akumulatorem. Zdążyło mi się dwa razy że po otwarciu auta była ciemność w środku. Dopiero po zamknięciu i ponownym otwarciu wszystko wraca do normy. Wersja mojego sterownika to 24380010r . Ciekawe czy to wersja z przekaźnikiem...

 

edit: W moim przypadku problem z masą. Raz na jakiś czas brakowało dobrego styku  i  raz na jakiś czas wywalało mi błąd. Rozkręciłem wszystko dookoła akumulatora i poodkręcałem dodatkowo wszystko. Teraz wszystko śmiga.

Edytowane przez bardok85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!