Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słaba siła nadmuchu z kratek oraz strumyk wody kapiący z odpływu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mimo, że na forum jest już kilka wątków na temat problemów z klimatyzacją to postanowiłem założyć nowy ponieważ mój przypadek jest zdecydowanie inny. Przejdźmy do sedna.

Wczoraj, gdy wracałem z pracy wszystko było ok, klima chłodziło aż miło. Niestety po zgaszeniu i ponownym odpaleniu samochodu zaczęły się moje problemy. Mimo ustawienia maksymalnej siły nawiewu z kratek praktycznie nic nie dmuchało bez względu na ustawienie kierunku nawiewu. We wnętrzu było słychać jak wszystko chodzi jednak powietrze nie trafiało do kratek. Przejechałem tak około 20km z nadzieją, że coś się poprawi jednak nic z tego. Zajrzałem pod maskę - wentylator chodził, a rurki od klimy były mroźne co by wskazywało na obecność czynnika. Postanowiłem również zajrzeć pod auto, a tam dosłownie po minucie postoju powstał strumyk kapiący z odpływu:

 

776200930_Klimatyzacjastrumyk.thumb.jpg.d4c89212c4dfb7e6360b386cc8153720.jpg

 

Dziś, po całonocnym postoju prędkość nadmuchu się unormowała i moc nawiewu jest taka jak powinna jednak z jednej strony leci odczuwalnie cieplejsze powietrze jak z drugiej.

Czy miał ktoś taki przypadek? Co to może być?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Udało  Ci się rozwiązać  porblem?

Ja od nie dawna mam podobnie. Po włączeniu klimy na poczatku chłodzi dobrze. Lecz z po kilkunastu minutach jest juz gozej. Powietrze jest cieplejesze, no i dmucha powietrzem bardzo slabo... choc silnik dmuchawy pracuje dobrze. Po wyłączeniu klimy, sila dmuchawy zaczyna wracac.

Dodatkowo słychać szum z kratek oraz oszroniene przewody klimy w komorze silnika. Co moze świadczyć o ubytku czynika. I od tego zaczne diagnozę.

Daj znac jak u Ciebie.

Pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 literki PL - mireczek01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikus_89 zacząłem od sprawdzenia ilości czynnika. Było tylko 40 gramów, dobiłem do 510 i jak do tej pory jest OK. Auto mam od roku i szczerze mówiąc do tej pory nie zaglądałem do klimy. Dobrze działała, szybko schładzała auto. Czynnik nabiłem wraz z kontrastem więc w razie ewentualnych wycieków będzie łatwiej je zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikus_89, parownik zamarza. Miałem w tym roku dokładnie to samo, ale bez paniki. Już się szykowałem na drogą naprawę, ale okazało się, że przyczyną był znaczny brak czynnika - miałem 100 g zamiast 480. Jedź najpierw nabić klimę, prawdopodobnie to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, jak fachowiec od klimy nabił mi instalację niewłaściwym czynnikiem. Nie wiem, czy przez przypadek, z oszczędności, czy co... Dosyć powiedzieć, że przez kilkanaście minut od włączenia klimy ta chłodziła jak głupia, a później zamarzał parownik. Polecany, inny fachman wykrył problem, podmienił czynnik i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój fachowiec od klimy niech zacznie pierogi kleić a nie się klimami zajmuje :D Co on napełnia klimy przemysłowe w warsztacie że ci inny czynnik niż R134A nabił. Albo nabił po taniości nowym czynnikiem chłodniczym o tajemniczym skrócie LPG :>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!