Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie raz na jakiś czas.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bardzo sporadyczny problem z meganą aczkolwiek dość uciążliwy,  mianowicie raz na jakiś czas potrafi sama z siebie zgasnać, czy to stojąc na światłach czy też podczas jazdy po wrzuceniu na luz. Dzieje sie tak czasem kilka razy w miesiacu co dziwniejsze czasem jezdze miesiac i nie gaśnie wgl.. Elm nie pokazuje żadnych błędów. Co sprawdzić, gdzie szukać ewentualnej przyczyny ? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, roger11 napisał:

X. 

Czyli ELM do d.... .

Zmierz torque na ciepłym silniku wolne obroty i podciśnienie mapsensora.

Gaśnie przy wciśniętym sprzęgle lub hamulcu? A może odwrotnie. 

Zapalasz bez gazu i bez problemów?

Na LPG i na benzynie jest tak samo?

Zakręć butlę i sprawdź, czy również gaśnie na samej benzynie.

 

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz sterownik LPG? Niektóre są wpinane w OBD i wtedy możesz mieć nieaktywne gniazdo diagnostyczne. Sprawdź w instrukcji instalacji czy nie masz procedury odłączenia sterownika, jak potrzebna jest diagnostyka komputerowa. Zazwyczaj trzeba na zapłonie przytrzymać guzik na centralce do usłyszenia piknięcia.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi zgasnąć i na luzie i na sprzęgle np przy skrecaniu co nie jest ciekawe...zapala bez problemow. Czy tak samo jest na gazie i na benzynie wlasnie nie zdiagnozowalem z tego wzgledu ze dzieje sie to dosc sporadycznie a zazwyczaj poprostu jezdzi sie na gazie. Co do sterownika lpg to mam staga ale to bez znaczenia bo zarowno ze sterownikiem lpg (po kablu) jak i zlaczem obd z elmem sie łącze bez problemu , tylko z pyclip nie idzie wiec pewnie elm nieodpowiedni. 

Edytowane przez roger11
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, roger11 napisał:

X

Twój ELM nie ma potrzebnego protokołu-wielu z nas takie kupiło. Działa wiele programów tylko nie działa ddt i pyclip.

Musimy wykluczyć uszkodzony wtryskiwać gazu, więc musisz pojeździć tylko na benzynie i to sprawdzić, ale koniecznie po zakręceniu butli.

Przy zgaśnięciu jakie lampki ci się zapalają? Masz pomarańczową od ABS?

Wspomniałeś o skręcie- czy za każdym razem jak zgaśnie koła są delikatnie skręcone?

Blokada kierownicy nie występuje?

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski od gazu raczej wykluczam, mało realne zeby wszystkie naraz nagle powodowaly wylaczenie silnika, wtedy silnik by nie gasl tylko nie rowno chodzil. Blokada sie nie zalacza bo auto jest tak jakby bylo na zaplonie wiec jak ma sie wlaczyc blokada :P Lampki cieżko powiedziec raczej wszystko standardowo jak przy przycisnieciu stopu, poprostu silnik gasnie ale jest na zaplonie, czasem nawet tego nie czuc ze silnik sie wylacza poprostu odrazu spada z obrotow i sie wylacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pbet napisał:

A kiedy ten gaz zakładałeś? Ja bym zaczął od regulacji. Kiedy ją zlecałeś 

Z gazem nie ma problemow. Raczej myslalem ze moze cos sie dzieje powoli z czujnikiem walka lub walu ewentualnie cos z masa.

Edytowane przez roger11
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym miałem napisać ;) To nic nie kosztuje, zajrzyj do czujnika położenia wału i wyczyść go. Trochę nieprzyjemny dostęp, trzeba na ślepo wykręcać, ale idzie to spokojnie zrobić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału na wolnych obrotach po nagrzaniu silnika jest bardzo podejrzany. Zapłon nie ginie tzn. że nie jest to związane z zasilaniem.

Zapytałem o blokadę, bo były takie paskudne przypadki związane z układem wspomaganiem kierownicy.

 

2 godziny temu, roger11 napisał:

Wtryski od gazu raczej wykluczam, mało realne zeby wszystkie naraz nagle powodowaly wylaczenie silnika

Wystarczą dwa przy zapłonach następujących po sobie, ale to odpuszczamy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ewentualnym małym przebiciu przy czujniku wału jest możliwość że auto by od razu zgasło ? Lub zapytam inaczej czy przy pracujacym silniku po odpieciu czujnika auto zgaśnie ?  Powiedzcie mi jeszcze po czym poznać który elm nada sie do pyclipa, nie ukrywam że przydałby mi się taki który działa z tą apką, teraz mam taki standardowy niebieski. 

Edytowane przez roger11
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, roger11 napisał:

czy przy pracujacym silniku po odpieciu czujnika auto zgaśnie ? 

1/Czujnik ten jest chimeryczny ( raz działa a innym nie ), jak nowy, to tylko oryginał,

    Na podstawie wysyłanego sygnału kątowego położenia wału korbowego, komputer oblicza ;

       - prędkość obrotową ,

      -  steruje kątem wyprzedzenia zapłonu,

      -  stabilizuje prace silnika na biegu jałowym,

      -  steruje zaworem elektromagnetycznym pochłaniacza par paliwa ,

      -  steruje elektrozaworem zmiennych faz rozrządu ,

2/ Po odpięciu tego czujnika auto zgaśnie,

3/ Warto przeczyścić;

      - czujnik położenia wałka rozrządu,

      - map sensor,

      - przepustnicę.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!