Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektrycznie składane lusterka.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wolał w kompie zmienić. Bo czujnik jak oszukam to wycieraczki nie będą działać.

 

takie przeprogramowanie kompa (nie samego czujnika) jak u mnie nie ma wplywu na dzialanie czujnika deszczu - swiatla mam wlaczane z automata, a czujnik deszczu dziala jak nalezy.

 

[ Dodano: 2007-03-01, 22:05 ]

yyyyy... a nie latwiej zostawic pokretlo na "2" (czyli zalaczone mijania). i tak jak sie zgasi silnik i wyjdzie z auta to swiatla gasna. co tu kombinowac? wsiadasz, odpalasz, swiatla sie zapalaja. gasisz, wysiadasz, gasna. ja tak mam i nie pamietam kiedy ostatnio ruszylem to pokretlo... :mrgreen:

 

jeden bool tego rozwiazania - otwierasz auto centralnym i swiatla sie zapalaja. jesli jest zima, to moze braknac pary przy wlaczonych swiatlach, wtedy trzeba manetke przekrecic, auto odpalic i swiatla wlaczyc;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak źle i tak nie dobrze. Konstruktorzy nie wysilili się. Lusterka powinny się same chować, i światła zapalać. M II rozpieszcza właścicieli.

 

A trzeba wyczaić jak włącza się opcję świateł dziennych. W Volvach, i PSA w manetce się coś kombinuje. Czuje że w instrukcji po norwesku jest o tym cała strona. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. mnie swiatla zapalaja sie dopiero PO zapaleniu silnika, nawet jak dam zaplon (bieg+hebel) to swiatla nadal czekaja zgaszone. dopiero gdy ruszy alternator swiatla sie zapalaja, gasna po zgaszeniu silnika a nastepnie otworzeniu drzwi kierowcy (po samym zgaszeniu swiatla nadal pala, tak jak reszta elektryki) takze o aku sie nie boje i nigdy mu pary nie braklo, zawsze od kopa tak samo szybko odpala, tylko swiece sie roznie grzeje zaleznie od temp w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie swiatla zapalaja sie dopiero PO zapaleniu silnika

A u mnie jest tak jak pisał cienisław Mam takie auto jak DrNO tylko 5d (nawet kolor ten sam :mrgreen: ) rok 2002, więc jak to jest z tymi światłami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby auta takie same a inne, sprzeczac sie nie bede bo nie ma o co;-) ja z mojego przeprogramowania kompa jestem zadowolony - dziala i nie musze juz o niczym pamietac, chociaz czasami sie sam lapie jak za dlugo stoje gdzies z wlaczonym silnikiem to zapodaje postojowki, a jak ruszam, daje manetke na 2;-) potem jak ide na drugi dzien do auta, najlepiej jak jest sniego, otwieram z pilota, zaczynam odsniezac wyjeta z bagaznika szczota i zastanawiac - znowu zostawilem na wlaczonych swiatlach? po chwili dociera do mnie - znowu zostawiles manetke na 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

grejt!!! ja sie tym zajme przez weekend! :)

 

a zaraz zweryfikuje ale wyglada rzeczowo! :)

 

dobra... wiec tak:

 

schematy kazdy widzi, kabelki do podpiecia przekaznika sa opisane na schematach. w przekazniku cewke zwieramy jakims napieciem tylko przy zalaczonym aucie:

1. zasilanie komutowane (to co sie pojawia po otwarciu auta)

2. autor tekstu zaproponowal zasilanie od przelacznika swiatel, jako ze zawsze jezdzi z zalaczonymi swiatlami (pewnie wersja z czujnikiem)

 

mnie nie podoba sie jedno. umiejscowienie nowego przekaznika :/ w projekcie jest miedzy manetka a silnikiem lusterka. takie rozwiazanie eliminuje mozliwosc rozlozenia lusterek przy wylaczonych swiatlach... ani nie mozna zlozyc lusterek w czasie jazdy. ja bym przekaznik umiescil przed manetka. wtedy mamy automatyczne i w razie potrzeby (ciasna uliczka) reczne skladanie z manetki.

 

mozliwe ze w weekend bede cos kombinowal, bo mam zamiar zalozyc oswietlenie na nogi. to akurat by bylo przy okazji. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to tak... kminilem dwa dni i od razu powiemz e nie zrobilem. nadal lusterka skladaja sie u mnie recznie. problem jest taki ze po prostu nie ma skad wziac sterowania do przekaznikow (trzeba dwa wsadzic).

 

po konsultacjach z dwoma elektrykami jestem w kropce :/

 

dowiedzialem sie ze jest fajna rzecz taka jak fotokomorka handsfree. ona dostaje zasilanie pare sekund po zamknieciu auta, traci moment po otwarciu. to czyni ja jako genialne zrodlo sterowania przekaznikami, ale... drugi elektryk powiedzial ze nie do konca jest to szczesliwe miejsce bo (tu zaznaczyl ze nie jest pewien) podpinanie czegos w ten uklad moze sie wiazac z wadliwa praca ukladu hands free :/ jednak po swietach jak wroce do kraju, sprobuje wykorzystac zasilanie fotokomorek do sterowania przekaznikami. do fotokomorek dochodza trzy kable: +, masa, sygnal. sadze ze jesli "sygnal" zostawi sie w spokoju, to wszystko nadal bedzie dzialac jak nalezy.

 

kolejnym problemem jest dostanie sie do tych kabl :/ niestety ale trzeba zerwac boczek drzwi. ten, aby ulatwic zadanie, jest na zatrzaskach ORAZ klejony. podobno po odkreceniu wszystkich srub, trzeba zdzierac na zywca z blachy... znajomy mechanik zawsze sie trzymal od tapicerek z daleka i podobno prawie zawsze cos sie uwali :/ sprawdze, moze dostane sie do tych kabelkow po wyciagnieciu zamykanego schowka z drzwi...

post-13-1175615333_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!