Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektrycznie składane lusterka.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest w waszych Megankach. Czy podczas zamykania samochodu zamykają się automatycznie lusterka?? W niektórych samochodach np u sąsiadki w C5 zamykają się same podczas zamykania auta. Jak włączyć tą funkcję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie... Zamyka się takim pokrętłem. u góry są ustawienia do regulowania szkłem a na dole funkcja składania. I jak ją włączę to się zamykają. Ale jak jadę to nadal są zamknięte. A chciałbym żeby sam to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by trzeba bylo dorobic instaalcji troche... sam nad tym mysle... bo mnie denerwuje ze w koncu ukrece ta galeczke... :/ zmoan by podpiac na ten obwod (skladanie lusterek) jakis przekaznik, ktory by zwieral w momencie jak... i tu kłeszczyn... skad pociagnac napiecie na cewke? gdzie pojawia sie prad po zamknieciu auta??? na jakim obwodzie? sygnal z zamkow odpada (automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu).

 

tak czy siak... po podpieciu czegos takiego mamy dwie mozliwosci, albo recznie sie skladaja (krecac joystick'iem) albo po zamknieciu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podpiąć do czujnika ciśnienia oleju? Wtedy się rozłożą? :mrgreen:

 

Ja bym pokombinował w clipie. A nie wiesz jak to z tym jest w LII ?? Bo jak w LII to działa to myślę że szybki człowiek mógłby nam pomóc. Bo może trzeba wybrać to jako opcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przy okazji ECU dostanie informację o temperaturze na zewnątrz a nie ciśnieniu oleju i co będzie?? Stanie i pchanie w szczerym polu. Jeśli nie ma opcji włączenia tego jakąś kombinacją to minus dla Renault...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy stacyjce jest bez sensu... powiedzmy gasisz tylko na chwilke, bo czekasz na dziecko ze szkoly, i lusterka "pach!" zlozone, nie widzisz do tylu i wychodzisz pod ciezarowke...

 

pomijam fakt ze wszystko co wy omawiacie dziala ODWROTNIE. po zamknieciu auta NAPIECIE ZNIKA! :] w takiej sytuacji trzeba by zrobic "negatywny" uklad, jak tu znika to tam sie pojawia. tez o tym myslalem, tak jest prosciej znalezc jakies zasilanie CO ZNIKA po zamknieciu auta, ale uklad zasilania skladania lusterek bedzie bardziej rozbudowany... juz troche nad tym myslalem bo w elektronice i kabelkach sie troche bawie.

 

jak bede mial troche czasu w czwartek to podskocze do elektryka w ASO i sie popytam o obwody gdzie sie pojawia gdzie znika zasilanie. pokombinuje schemat zasilania i sterowania auto skladania lusterek, jak bede mial info to zapodam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod urządzenia 239. Zobacz że lusterka otwierają się na plusa. Przełącza się plus i idą w tą stronę.

Ja jednak chyba nie będę przy tym manipulował. Boje się jakiegoś spięcia i pchania auta w szczerym polu. A mam ze 100 KG cięższe od Ciebie... :mrgreen:

 

A u Elektryka w ASO możesz sie zapytać o światła. Czy da się przełączyć w system norweski. Bo niestety nadchodzi złe Kacze prawo które będzie nakazywać jazdę na światłach cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Elektryka w ASO możesz sie zapytać o światła. Czy da się przełączyć w system norweski. Bo niestety nadchodzi złe Kacze prawo które będzie nakazywać jazdę na światłach cały rok.

 

nie wiem czy trzeba miec obowiazkowo czujnik zmierzchu, ale da sie kompa zmusic by wlaczal swiatla po rozruchu silnika. jeden bool jest taki, ze przynajmniej mi zrobili tak - czujnik zmierzchu jest wogole ignorowany, po tej operacji nie moge go wlaczac/wylaczac. silnik startuje - wlaczaja sie swiatla. wajcha swiatel na pozycji 0 i 2 - swiatla swieca, na pozycji 1 - swieca sie tylko postojowe, ergo po uruchomieniu silnika samochod zawsze ma wlaczone jakies swiatla. najlepiej by bylo zrobic tak, by oszukac czujnik zmierzchu ie wmowic mu ze zawsze jest ciemno, ale pozostawic mozliwosc aktywacji/deaktywacji czujnika. mam nadzieje ze nie zakrecilem za bardzo;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyy... a nie latwiej zostawic pokretlo na "2" (czyli zalaczone mijania). i tak jak sie zgasi silnik i wyjdzie z auta to swiatla gasna. co tu kombinowac? wsiadasz, odpalasz, swiatla sie zapalaja. gasisz, wysiadasz, gasna. ja tak mam i nie pamietam kiedy ostatnio ruszylem to pokretlo... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!