Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektrycznie składane lusterka.


Rekomendowane odpowiedzi

To ja bym sprawdził silniczek. Prawdopodobnie bym ściągnął lusterko lewe i podłączył do prawego. Jeśli się zamknie to mniej więcej wiemy co może być przyczyną. Jeśli się nie zamknie to na 100% wiemy co.

 

2 gi przewód jest dziwny. Ja mam tylko jeden. Chyba że jest tam jakiś ukryty dodatkowy mechanizm. :-) w obudowie lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

A ja mam trochę inne pytanie. Mam elektrycznie regulowane lusterka ale składanie już tylko ręczne (nie elektryczne). :(

 

W jaki sposób można (i czy jest to sensowne ze względu na ilość roboty) zrobić składane elektrycznie lusterka i czy wiąże się to z ich wymiana na model który jest wyposażony w silnik do ich składania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius: Przeszukałem raz jeszcze forum i .... nic. A DrNo rzeczywiści przerabiał ale z tego co wyczytałem to miał w swojej Megi elektrycznie składane lusterka tylko, że nie składały się automatycznie - tego właśnie dotyczyła przeróbka.

 

Mój problem polega na tym, że np. joystick regulacji lusterek wogóle nie posiada 4. pozycji (do składania). :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tą gałę do regulacji lusterek to trzeba siłą z tapicery wybebeszyć. Bo mam złamane jedno lusterko ale 2 też sie nie skałda bezpiecznika tylko od składania lusterek chyba nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam "problem" co BLAU - chetnie bym sobie zelektryfikował składanie lusterek (bo na razie mam tylko regulację).

 

Ktoś pomoże ?

 

EDIT -> dzwoniłem do serwisu. Nowy joystik to 200 zł, założenie dodatkowej instalacji elektrycznej - 300 zł.

Do tego dodać koszt kompletnych lusterek :evil: - bo niestety trzeba dokupić takie z silniczkami składającymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mysle ze jest do ominiecia kilka zlotych. Wydaje mi sie ze joya daloby sie przerobic. Instalacje tez mozna polozyc samemu tylko potrzebny jest schemat elektryczny od wersji ze skladanymi lusterkami. Panie i Panowie, oglaszam nabor do proby zelyktryfikowania lusterek w megII z Warszawy i okolic, przeprowadzenie proby na mojej meganie, oczywiscie zapewniam krate browara [albo kubusia] i godziwe wyzywienie w zamian za proby walki przez weekend w komfortowych garazowo-domowych warunkach ;-) . Jesli sa chetni to zbierzmy sie w przyslowiowa kupe i podzialajmy cos bo widze ze nie ja jeden mam chrapke na elektryfikacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfadratowy, odkrywasz Amerykę na nowo. Prawie wszystko masz tu: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=2589

DrNo miał już elektrycznie składane, dorabiał tylko automatykę ale wiele mozna się dowiedzieć

 

dodano

jeszcze jeden wartościowy post z innego tematu:

Upewnij się czy masz składane lewe lusterko?

Nie wiem czy się da tak wizualnie. Ale jeśli sciągniesz ten plastik który jest przy szybie od środka. Jego się zwyczajnie wyciąga pod kątem 90 stopni względem płaszczyzny szyby. I tam jest kostka! :P

Otwieramy kosteczkę. I jeśli jest 5 styków u góry i 2 na dole to znaczy że mamy lusterko które się samo ma składać. Jesli mamy w kostce tylko 5 styków u góry to jest to zwyczajne lusterko! Im mniej styków tym mniej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfadratowy, a to niby z kąd ja to mam :P szukajka pomogła, tematy na 3 i 4 stronie wyników (przy standardowych ustawieniach strony, 28 wyników na stronie, szukane słowo "lusterka")

A wracając do tematu, to myślę że bez zakupu lusterek elektrycznie składanych, lub fragmentów takich lusterek z rozbitków niewiele zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Moze jako mod masz lepsza szukajke :P. Co do czesci ew. zakupu lusterek to wiem ze potrzebne bedzie troche czesci.

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2008-04-13, 23:37 ]

By nie nabijać postów dopiszę jako komentarz: Szukajkę mamy tą samą, ja tylko wiem, ze taki temat już był. Przez pół roku z kawałkiem widziałem i przeczytałem chyba wszystkie posty. W końcu coś musiałem robić przez te 2065 godzin spędzonych na forum. :P - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!