Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 III 1.6B Problem z uruchomieniem auta migaja wszystkie komunikaty, auto nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W dniu dzisiejszym pojawił się problem który nigdy nie występował. Auto zapalilo normalnie, zostało po kilku km zgaszone i podczas ponownej próby uruchomienia dzieje się jak na załączonym filmiku. Na mieście zostało odpalone na popych i wszystko normalnie działało bez żadnych błędów na wskaźniku. 

Sprawdzony akumulator, klemy, 

Na filmiku tego nie widać ale jak się podłączony akumulator nawet bez włączonego zapłonu podświetlenie całe w aucie nie świeci cały czas tak samo - mocniej i się ścienia i cały czas tak. 

Dodam, że rozrusznik w ogóle nie kręci i go w ogóle nie słychać. 

Czy ktoś ma pomysł lub spotkał się z podobną historia?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedz

 

Film:

https://youtu.be/tyGn8cT0VYw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator wyjąłem z auta i podłączyłem do ładowania, jakby był całkiem padnięty to chyba auto by gaslo po jakimś czasie, po tym jak go odpaliłem na popych. Nie gaslo, sporo przejechalem

11 minut temu, Sarna1 napisał:

Co to znaczy akumulator sprawdzony ? Podmieniałeś na inny w 100% sprawny?

wyglada jakby cela zwierała w aku lub był mega problem z masą na silniku. 

Akumulator wyjąłem z auta i podłączyłem do ładowania, jakby był całkiem padnięty to chyba auto by gaslo po jakimś czasie, po tym jak go odpaliłem na popych. Nie gaslo, sporo przejechalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu auta altetnator jest główną baterią, jak jest sprawny to auto nie zgaśnie.

Akumulator tylko do rozruchu, podtrzymania pamięci elektroniki i obługi odbiorników na postoju. 

Obstawiam, że padł Ci akumulator.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kwansterp napisał:

Jak odpaliło na popych, nie gasło i wszystko było ok, to ładowanie ok.

Dokładnie nie gaslo i wszystko było ok. Czy uszkodzenie rozrusznika generowaloby taką,,choinkę,, elektryki w aucie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MeganeEr napisał:

Dokładnie nie gaslo i wszystko było ok. Czy uszkodzenie rozrusznika generowaloby taką,,choinkę,, elektryki w aucie? 

 

Nie generowaloby. Proponuje zalożyć inny akumulator, na początek nawet pożyczony, używany. Jak auto odpali to winowajca sie znalazł. Twój jak ma wadę, prostownik nie pomoże. Zacznij coś działać, bo za chwilę zrobi się epopopeja z tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kwansterp napisał:

Nie generowaloby. Proponuje zalożyć inny akumulator, na początek nawet pożyczony, używany. Jak auto odpali to winowajca sie znalazł. Twój jak ma wadę, prostownik nie pomoże. Zacznij coś działać, bo za chwilę zrobi się epopopeja z tego tematu.

OK dzisiaj podmieniam, dam znac, dzięki 

3 godziny temu, kwansterp napisał:

Nie generowaloby. Proponuje zalożyć inny akumulator, na początek nawet pożyczony, używany. Jak auto odpali to winowajca sie znalazł. Twój jak ma wadę, prostownik nie pomoże. Zacznij coś działać, bo za chwilę zrobi się epopopeja z tego tematu.

Problem rozwiązany, winowajca był akumulator. Serdecznie dziękuję za pomoc,

Kwansterp szacunek, chylę czoła. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!