Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIII Grandtour 2.0Tce GT 180 km pytania przed zakupem


erte

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania odnośnie tego modelu (obserwuje roczniki 2009-12)

 

1.Czy model ten nadaje się do LPG i czy ma KZFR?

 

2.Podobno wersje GT mają sportowe obniżone zawieszenie, co w przypadku konieczności wymiany(np. cieknącego amortyzatora)tzn. czy można założyć standardowe zawieszenie z modelu zwykłego? Przykładowo oryginalne amortyzatory z wersji GT (nr znaleziony w internecie 543020942R )są nie dostępne a zamienniki chyba nie występują (może ktoś posiada numery amortyzatorów i sprężyn oryginalnych z wersji GT, ewentualnie na jakie wymieniał)?

 

dziękuję

Edytowane przez erte
rozwinięcie tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, erte napisał:

1.Czy model ten nadaje się do LPG i czy ma KZFR?

Nadaje się pod instalację LPG IV generacji, najlepiej na ;

    - częściach z wyższej półki,

    - z kumatym instalatorem, blisko domu,

    - z nienaganną  pracą silnika przed montażem,

    - luzy zaworowe z hydrauliką,

Silnik ma KZFR dla zaworów ssących,

Jest to bardzo udany silnik, poszukiwany przez kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwansterp wszystko pomieszałeś, post do skasowania. Każde GT ma usztywnione i obniżone zawieszenie, wersje GT line MIII również (inne niż w GT, mniej sztywne). Obecnie GT line w MIV to tylko pakiet wizualny (w MIII nazywał się GT style). Nie widzę sensu kupowania GT i zmiany zawieszenia, które jest główną zaletą auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Wiem ,że sportowe zawieszenie w GT to jego duża zaleta...

 

Pytanie dotyczy sytuacji gdy np.:

Kupuję MIII z zawieszeniem GT, gdzie do wymiany są amortyzatory i teraz: na rynku nie ma oryginalnych o nr 543020942R a zamienniki nie istnieją,czy mogę założyć zwykłe z wersji niesportowych?

 

Może ktoś sprawdzić jakie ma nr amortyzatorów i sprężyn z wersji GT (2009-2012)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!