Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny odgłos podczas jazdy


marcan2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od momentu kupna tego auta (sierpień 2019) zmagam się z dziwnym odgłosem słyszalnym tylko i wyłącznie podczas jazdy. Na wolnych obrotach, kiedy auto stoi, silnik pracuje cichutko. Odgłos przypomina szum, świst...nie wiem jak to scharakteryzować. Słychać go na zimnym jak i na rozgrzanym silniku, ale nie na wszystkich obrotach.

Może ktoś się spotkał z czymś takim? Udało mi się to uchwycić, niżej przesyłam filmik. Proszę o pomoc.

Edytowane przez marcan2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcan2 napisał:

Odgłos przypomina szum, świst...nie wiem jak to scharakteryzować.

Słychać go na zimnym jak i na rozgrzanym silniku, ale nie na wszystkich obrotach.

Nie za bardzo jest to słyszalne na nagraniu,

Jeżeli odgłosy bardziej słychać z okolicy prawej strony silnika ;

    1/ jako metaliczne dźwięki - tak jakby jeden metal ocierał się o drugi metal,

    2/ to prawdopodobnie tzw „ rozciągnięty łańcuch rozrządu „ który nie należy do trwałych w reno,

          a/ ociera on o pokrywę głowicy i rozrządu,

          b/ opiłki metalu dostają się do oleju i może być problem z panewkami i wałkami rozrządu w głowicy ,

          c/ silnik ma około 200 kkm , a jeżeli rozrząd nie był zmieniony, to proponuje go wymienić,

          d/ po wymianie rozrządu, obowiązkowo wymienić olej i filtr oleju,

   3/ kumaty mechanik prawdopodobnie zaleci płukankę silnika, żeby opiłki nie pływały po całym silniku wraz z olejem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tak. A jak myślisz, czy to jakaś grubsza sprawa jest z tą skrzynią, czy ewentualna wymiana oleju rozwiąże problem? W sumie trochę frustrujące, bo samochód ma przejechane niecałe 170 tyś. i już problem ze skrzynią biegów jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z własnego doświadczenia, że z huczącą skrzynia w moim poprzednim aucie przejechałem 100 tyś km i poza tym dźwiękiem nic się nie działo. Auto sprzedałem dalej i jeździ do dziś. 

Olej możesz wymienić, na pewno nie zaszkodzi a czy pomoże... Przekonasz się. Może delikatnie wyciszy skrzynie, ale jeśli jakieś tryby w skrzyni są wytarte to bym nie oczekiwał cudów. Jednak dla uspokojenia wymień sobie ten olej, bo nie jest to nic trudnego i na pewno sam to ogarniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu to tutaj się dopnę, bo też wydaje mi się, że moja Megana wydaje niestandardowe dźwięki podczas jazdy. Mianowicie na niskich biegach (1 - 3) dokładnie przy 2 tys. obrotów słychać z okolicy skrzyni dość głośnie buczenie i wydaje mi się, że również jakby większe drgania na karoserii. Nie mam pojęcie co może to powodować, czy któreś łożysko skrzyni biegów, czy może zerwana poduszka skrzyni. Może ktoś miał podobny problem, albo ma lepszy pomysł co to może powodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu autora tematu. Ewidentnie słychać skrzynię biegów a dokładnie mechanizm różnicowy. Walczyłem z tym tematem 2 lata, wydałem kupę kasy (ponad 10k PLN) i wyje nadal.

Aktualnie mam włożoną 4 skrzynię biegów (TL4-A032) i wyje jak nawiedzona - ja się poddałem. Oryginalna skrzynia była 2 razy w remoncie - wymienione wszystkie łożyska - brak efektu, poza tym że dodatkowo zaczęła chrobotać + wibracje.Wymiana na kolejną skrzynię - jeszcze gorzej. Później wizyta u kolegi Witman-a, założona 3 skrzynia i cisza... przez 3 tygodnie. Kolejna skrzynia od Witmana - wyje od samego początku ale ja już nie mam siły na ten gruz made in France. Te skrzynie biegów są zrobione z "gównolitu". To moje ostatnie Renault.

 

Niech zgadnę - rocznik auta 2009/10/11 ? Z skrzyniami TL4-A036 / A060 nie ma takiego problemu ale nie pasują plug&play (będzie problem z tempomatem choć wydaje mi się, że warto go poświęcić dla ciszy i spokoju). Olej możesz wymienić w skrzyni - nic Ci to nie da, poza tym że będzie jeszcze gorzej. 

BTW. Jeżeli ktoś nie ma tego problemu - zalecam wymianę oleju w skrzyni ale nie na ten badziew ELF-a tylko Titan Sintofluid 75W80 GL5.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trybik Czyli dopóki jeździ i trochę wyje to nie ruszać, ewentualnie głośniej radio i jeździć i nie obserwować dla spokoju ducha? W swojej skrzyni wymieniałem olej i wedle zaleceń kolegi witmana, wlane zostało więcej niż mówi instrukcja, bo ponoś tak lepiej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalVTS Tak, jeździć i lekceważyć. A jak już się posypie - wymienić na TL4-A036/A060 a najlepiej cały ten gruz M III. Broń Boże remontować - zakładów naprawiających manuale jak na lekarstwo a i profesjonalna naprawa nie jest ich domeną.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Przynajmniej znam źródło problemów. Tak jak napisaliście jeżdżę i staram się nie zwracać na to uwagi, podgłaśniam radio itp. I tak, rocznik auta 2009.

Dodam jeszcze, że olej wymieniłem, ale jak na mój gust nie widzę żadnej różnicy ani na plus ani na minus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!