Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia wyremontowana na używanych częściach


aLoneR4vR

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W zeszłym roku w Megane II 1.6 zaczął szumieć 5ty bieg, czasem poślizgiwało sprzęgło więc zleciłem mechanikowi remont skrzyni + wymiane sprzęgła żeby był spokój, a co tam.

 

Mechanik skasował 2200zł i dał karte gwarancyjną na 6 miesięcy. Po upływie ok 4 miesięcy skrzynia zaczęła wyć, najpierw na 1ce (dźwięk podobny do wstecznego) po paru miesiącach dołączyła 2jka i ostatnio słychać i trójkę która na dodatek haczy.

 

Podejrzewam że moja skrzynia została podmieniona na inną używaną JH3 albo wyremontowana na używanych częściach. Zakład specjalizuje się w remoncie skrzyń więc mają tego od groma.

 

Nie miałem czasu odwiedzić zakładu (przebywam za granicą) a gwarancja upłynęła. Mam wrażenie że skrzynia w pewnym momencie po prostu się rozpadnie, jest w dużo gorszym stanie niż przed remontem.

 

Pytanie - co mogę w tej sprawie zrobić? Pewnie czeka mnie kolejny remont i kolejne 2tys ale krew mnie zalewa gdy myślę że muszę to zrobić powtórnie. Czy rzeczoznawca mógłby ocenić stan skrzyni? Wyczytałem w internecie że nie jestem pierwszą osobą której robił remonty na używanych częściach więc chciałbym sku****nowi się dobrać do skóry. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pbet napisał:

Rzecznik praw konsumenta.

No dobrze, ale to są tylko moje podejrzenia. Najpierw ktoś musiałby orzec że skrzynia to stary szmelc. Bez rozbierania się nie obejdzie a przy takiej okazji to...już pewnie dobrze by było kupić nową skrzynie i od razu podmienić. Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś się dogadać ? Czy od wejścia zje... jak młodego? To powiedzieli Ci że za 2200 dostajesz remont kapitalny skrzyni na nowych częściach ,sprzęgło i robociznę, trochę tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię Kolego denerwować, ale nikogo nie będzie interesowało, że nie było Cię na miejscu i nie mogłeś podjechać z ewentualną reklamacją. A co do regeneracji skrzyni to myślę, że to jest typowa ściema i lepszym wyborem jest kupno używki z wiadomego pochodzenia ( niski przebieg uszkodzonego auta) 

Dodam tylko, że ja miałem identyczną sytuacje w poprzednim aucie. Skrzynia wyła najbardziej na czwartym i piątym biegu i też oddałem ją do regeneracji. Radość trwała może z 3 miesiące i wycie wróciło, ale już nie miałem ani siły ani chęci na ponowny demontaż i proszenie się o naprawę. Samochód sprzedałem i z tego co mi wiadomo jeździ do dziś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, aLoneR4vR napisał:

No dobrze, ale to są tylko moje podejrzenia. Najpierw ktoś musiałby orzec że skrzynia to stary szmelc. Bez rozbierania się nie obejdzie a przy takiej okazji to...już pewnie dobrze by było kupić nową skrzynie i od razu podmienić. Czy nie?

No jasne ale jeśli chcesz podjąć taką batalię to pewnie wiesz, że łatwo nie będzie i jesteś gotów ponieść koszty w razie jakby się Twoje przypuszczenia nie potwierdziły. Rzecznik może Ci pomóc w sensie poprowadzić za rękę, podpowiedzieć, a nie od razu rozwiązać sprawę na Twoją korzyść. Ogólnie musisz wiedzieć, że jesteś na dużo gorszej pozycji niż mechanik. Gwarancja gwarancją, ona jest dobrowolna ale dowiedz się czy na takie usługi według prawa nie obowiązuje dłuższa rękojmia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za porady, dało mi to trochę do myślenia. @Megane11289 ciekawe czy to wina najtańszych zamienników czy właśnie użycia złomu.

 

Na chwilę obecną będę 'jeździć obserwować' a pod koniec tego roku planuję odwiedzić serwis, zobaczymy co mi powiedzą.

A jeśli skrzynia się sypnie to tym razem wymienie ją razem z silnikiem na JR5 od Twingo RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!