Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe światła mijania - może zmienić żarówki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

od niedawna jesteś posiadaczem Grand Scenica 3 ph3 2015 r. Mam zwykle światła mijania. Odnoszę wrażenie że bardzo słabo świeca - zasięg / barwa . Czy ten model tak ma a może pokusić się o wymianę żarówek na lepsze ? 

W starym golfie jest lepszy zasięg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

pewnie handlarz włożył  byle co ze stacji paliw aby tylko świeciło bądź z marketu aby nie wydać fortuny tylko czemu wymieniał żarówki ?

generalnie w sceniku jak i w megane powinny świecić tak samo , jeżeli masz dobre odblaski jak np ja mam tak ze jak włożę osramy nb next gen h7 to mam światła ze ludzie pytają czy to nie hid a to przecież h7 , wiec ze świateł jestem zadowolony mega.

co prawda w dzień na dziennych ale taki zestaw starczył mi na rok czasu spokojnego świecenia co wieczór.

chyba ze masz coś z zasilaniem , napięciem świateł nie tak i masz dobre żarówki a świeca o polowe za słabo , generalnie polecam kopic coś lepszego i włożyć i zerknąć czy jest różnica dopiero później szukać przyczyny ewentualnego problemu do naprawy świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+130% są bardzo dobre i mają świetne oceny w testach. Sam używam w światłach mijania i polecam. Do drogowych kupiłem +150%, bo używa się ich dużo rzadziej, więc nie będzie przeszkadzała ich przypuszczalnie krótsza żywotność - te jednak dopiero do mnie jadą, więc nie jestem w stanie się o nich wypowiedzieć.

 

Polecam również Bosch +90%. Fajnie świecą i długo żyją.

Edytowane przez Dawciu-o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze , że czytałem cały wieczór o żarówkach i dużo osób narzeka na żywotność nightbreaker. Dużo znów chwali tungsramy +90 i +120. 

 

Sprawdziłem co mam w moim aucie - Philips vision +30% , ale słabo to świeci :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich samochodach używałem zawsze Tungsramów +90% i Sportlight +50% BLUish. Te drugie były znacznie lepsze, bo mają delikatny, błękitny filtr i dzięki temu świecą trochę bielszym światłem i to poprawia widoczność. Dodatkowo miałem cały zestaw tej serii (drogowe, mijania i halogeny) w Citroenie chyba 2 lata i żadna z nich się nie przepaliła przez ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze silniejsze światło będzie pociągało za sobą krótszą żywotność żarówki. Osobiście mi to jednak nie przeszkadza, bo przez większość czasu jeżdżę na samych dziennych. Przypuszczam, że doniesienia o krótkiej żywotności pochodzą od właścicieli samochodów, którzy muszą na okrągło jeździć na światłach mijania.

 

Jeśli zaś chodzi o Bosch +90, to jest to dobry kompromis między mocą a żywotnością. W Golfie IV jeżdżę z nimi od dawna i nic się z nimi złego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lukasz_Megane napisał:

Dużo znów chwali tungsramy +90 i +120. 

Wygrywają też w testach. Są tanie, żywotne i świetnej jakości. Kup, sprawdź. Nie powinieneś żałować. Sam polecam. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to które tungsramy najlepiej ? + 50 , +90 czy +120 ?  wiadomo zależy mi na żywotności a czytałem opinie że te +90 mogą być lepsze od +120 ale nie wiem ile w tym prawdy

Edytowane przez Lukasz_Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!