Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak sprzedać samochód kupiony w EasyBox


Schvenck

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Może ktoś przerabiał. Mam samochód który kupiłem w kredycie EasyBox chciałbym go wcześniej wymienić na inny. Zapytałem sie w RCIBanque jakie mam możliwości ale wydaje mi sie ze zostałem przez Panią "zbyty" : "

Dzień dobry,

Szanowny Panie najpierw należy spłacić kredyt a dopiero później sprzedać samochód.

Pozdrawiam

"

Przerabiał ktoś moze temat? Wydaje mi sie ze jest więcej możliwości niż Pani opisała:)

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyjście są dwa. 
albo znajdujesz kogoś kto bierze od ciebie auto i spłaca dalej kredyt (jeżeli rci pozytywnie go zweryfikuje) jak przy cesji leasingu. 

albo podjedz do dilera, zapytaj za ile odkupi Twój samochód. Powinno wystarczyć na spłatę pozostałego kredytu razem z rata balonową, czyli ostatnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, LTar napisał:

cesja kredytu. Ciężka opcja bo to często mało się opłaca. Najlepiej spłacić kredyt np. biorąc kolejny kredyt i ten kredyt po sprzedaży auta spłacić.

Też rozwiązanie, ale To już będzie kredyt gotówkowy bo drugiego samochodowego na to samo Auto nie dostanie. 

 

Ale jak już będzie na 100% pewny klient to można wziąć kredyt nawet w Providencie na kilka dni i spłacić kredyt samochodowy. 
RCI Zamknie kredyt i przeniesie własność na Ciebie. Ty sprzedajesz Auto i spłacasz kredyt w Providencie, najważniejsze tylko podpisać umowę która da możliwość szybkiej spłaty całości. Pewnie zapłacić jakąś prowizję w ale końcu Kupisz nowy wóz ;)

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ani w dowodzie rejestracyjnym ani w karcie pojazdu nie mam wpisanego banku.

Jedynie mam w ramach umowy kredytowej pewne obowiązki. 

Niestety przeliczyłem sie i za duzo km rocznie robię na benzynę pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest jeszcze jedno rozwiązanie, ale pod warunkiem, że weźmiesz kolejne Renault, choć mogę bazować jedynie na analogii względem leasingu którą sam przerabiałem. Miałem dwa lata do końca leasingu i biorąc nowe auto, dealer odkupił od RCI poprzednie, jednocześnie spłacając pozostałe lata,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pepe31 napisał:

Wg mnie jest jeszcze jedno rozwiązanie, ale pod warunkiem, że weźmiesz kolejne Renault, choć mogę bazować jedynie na analogii względem leasingu którą sam przerabiałem. Miałem dwa lata do końca leasingu i biorąc nowe auto, dealer odkupił od RCI poprzednie, jednocześnie spłacając pozostałe lata,

No takie rozwiązanie też jakos świtało mi w głowie ale po pierwsze czy dealer będzie chciał odkupić a po drugie czy cena za którą będzie chciał odkupić nie będzie jakoś bardzo zaniżona.

Dziękuję bardzo za kolejną sugestię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Schvenck napisał:

No takie rozwiązanie też jakos świtało mi w głowie ale po pierwsze czy dealer będzie chciał odkupić a po drugie czy cena za którą będzie chciał odkupić nie będzie jakoś bardzo zaniżona.

Dziękuję bardzo za kolejną sugestię:)

 

Jak kupisz u nich nowe auto to 99%, że odkupią poprzednie, byle sprzedaż nowego była:) oczywiście pozostaje kwestia ceny, z tym, że jak zostawia się u nich poprzednie auto, to np. na nowe być dodatkowy tysiąc czy dwa rabatu i wtedy te różnice cenowe jakoś się bilansują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!