Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czasowy brak mocy, nierówna praca (benzyna)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent: Megane 2 Grandtour, 1.6 16v K4M 760.

Objawy: chwilowy brak mocy, jakby coś odcinało moc, spadają obroty do ok.400-500obr/min. Jakby nie pracował dobrze na wszystkie "gary".

Czasem dzieje się tak przy równomiernej jeździe,  czasem przy redukcji na niższy bieg, a czasem stojąc na swiatłach. Mogę przejechać 100km bez problemu a czasem na odcinku 10km ze 4 razy tak zrobił.

Check Engine nie świeci w takich momentach.

 

Uszczelniłem odmę,  bo zalewała kanały cewki na 3 i 4 cylindrze, myślałem że to było przyczyną , ale wczoraj robiłem trasę i problem nadal występuje (a oleju nie ma w cewkach).

Czy cewki mogą tak wariowac, że raz działają raz nie?

Miał ktoś z Was podobne objawy?

Auto podłączone do komputera diagnostycznego nie widzi żadnych błędów (nie był to Clip)

 

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ja miałem coś podobnego, ale przyczyn na pewno może być wiele. U mnie faktycznie cewka, całkiem nowa, okazała się wadliwa i czasem właśnie nie działała. Została zareklamowana, wymieniona na nową i problem znikł. Ogólnie kiedyś też mi odma zalała 2 cewki i to one szybko później się poddały. Wtedy postanowiłem założyć komplet nowych i jedna z nich była wadliwa. Na pewno warto przyjrzeć się tym zalanym cewkom.

Ta, która mi wariowała też nie pokazywała błędu, w moim przypadku elm+torque. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę jeszcze na Clip,  może dedykowany komputer diagnostyczny coś pokaże.  To jest tak krótki moment, że nawet nie jestem w stanie sprawdzić która to cewka, wyglądają ok, nie są poprzepalane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzychu83 napisał:

Czy cewki mogą tak wariowac, że raz działają raz nie?

Mogą tak działać,

Zalecam w pierwszym kroku wymienić;

  - świece zapłonowe na beru,

  - oraz cewki zalane na 3 i 4 cylindrze - również na beru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale olej niestety im nie służy...nie masz żadnych zapasowych na podmiankę? Ja to zawsze w aucie wożę 2 sztuki na wszelki, bo z cewkami w tym aucie to różnie bywa :D Na szrocie po dychu nawet można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) niestety żadnej. Co do samych cewek, oprócz Beru jakie jeszcze firmy polecacie? Sam kod silnika wystarczy do ustalenia które cewki mam wybrać? U mnie w mieście Beru po 180zl sztuka

:( więc zostaje mi net

W moich obecnych nie ma oringów tylko takie gumki
 

20191107_112047.jpg

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!