Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.4tce lpg o co pytać na co patrzeć


sasza_nh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuje mnie to ogłoszenie https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-iii-2010-1-4-tce-lpg-salon-polska-ID6CH1u9.html

co możecie o nim powiedziec

na co zwracać uwagę przy zakupie megane III 1.4 tce lpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, to ogłoszenie wygląda ok, samochód też ładny. Zwróć uwagę na pewno na rodzaj instalacji LPG (producent, generacja, kiedy była montowana i do kiedy ma homologację butli). Druga sprawa to silnik i tutaj posłuchaj, czy przy odpalaniu nie słychać grzechotania z prawej strony silnika, bo to wskazuje na rozciągnięty rozrząd (powinien wytrzymać koło 200 tys. km). Jeżeli masz możliwość, to zakup sobie tester UPG (20 zł w internetach) i sprawdź, czy w płynie chłodniczym nie ma spalin (wtedy duża szansa na to, że UPG strzelone). Poza tym, to musisz jechać, zobaczyć i najlepiej zabrać na sprawdzenie na stację diagnostyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalVTS napisał:

co do firmy to najlepiej jakby był to STAG albo BRC,

BRC  - instalację obsłużyć może tylko serwis z autoryzacją;

     -   regulacja instalacji przy pomocy profesjonalnego kompa,

    -    program który posiadają nie jest ogólnodostępny tak jak w przypadku np: KME ;  STAG,

    -    nie można podejrzeć parametrów i zdiagnozować samemu bez wydawania kasy na niezbyt douczonych fachowców,

    -    trzeba  dużego doświadczenia, praktyki i wiedzy żeby prawidłowo zestroić taką instalację,

    -    po gwarancji ceny podzespołów kosmiczne.

 

 

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że auto się po prostu znudziło, bo instalacja przy tym silniku zwraca się nawet po pół roku (tak było w moim przypadku :) ) albo właśnie zaczęła się przygoda z UPG, ale to można dość łatwo sprawdzić.

A co do instalacji LPG BRC, to wymieniłem ją, bo mimo wad które opisał @Andrzej-2010 to jest popularną instalacją, więc z serwisem nie ma dramatu jak w przypadku innych instalacji, do których musiał byś szukać serwisów i liczyć na to, że będą one rzetelne. 

Edytowane przez MichalVTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Magane iii to całkiem fajne auto( mówię to jako były i zadowolony posiadacz) ale sugeruje jedno. 

Nie kupuj silnika który jest niszowy!

1. Problem z dostępem do części -zobacz ile kosztuje używka!

2. Mechanicy tego nie znają i każda pierdoła może stać się problemem.

Już lepiej nawet diesla bierz 1,5 dCi albo 1,6 benzynę. To są dobre silniki i każdy to ogarnia a części mnóstwo!

To 1,4 niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Natomiast samo auto mogę śmiało polecić. Zmieniłem na nową octavie i wiem co mówię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!