Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczne przyciemnianie zegarów i wyświetlacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od nie dawna posiadam Megane w wersji Intense z listopada 2016 roku, podpowiedzcie bo od kilku dni przy światłach ustawionych czy to w pozycji auto czy w pozycji on tak zegary nad kierownicą jak i komputer pokładowy z nawigacją mam podświetlony a w zasadzie przyciemniony tak jak do jazdy nocą (nawigacją na czarnym tle), jak to zmienić? To się gdzieś wyłącza?? Znalazłem tylko opcję rozjaśniania czy przyciemniania tego nocnego podświetlenia ale nie o to chodzi bo na nawigację to nie działa i tak. Dodam że kilka dni temu samo się to zmieniało wzależności od pory dnia czy też oświetlenia na zewnątrz ale od 3,4 dni jest tylko podświetlone jakby była noc non stop. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienna wersja jest tylko przy światłach do jazdy dziennej. Czyli same ledy. Jeżeli masz uruchomione światła mijania to wersja nocna i to tyle. 

 

Samo się zmieniało bo miałeś włączone światła auto.

 

 

 

 

Edytowane przez F1Matt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mu kręcicie. W menu nawigacji jest opcja czy ma być cały czas podświetlenie nocne, dzienne czy auto. Polecam zapoznać się z instrukcją. Rozdział 2.4, strona 38.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://world.e-guides.renault.com/sites/default/files/statics_pdfs/MUL/R-Link2-NX1062_PLK.pdf&ved=2ahUKEwjJ-sXtuaHmAhXLlIsKHbn2C_sQFjAAegQIBBAB&usg=AOvVaw3YLAF2O325CeSkB4bsVzxb

 

PS.Są jeszcze opcje jasności pozostalych wyświetlaczy str. 136 w razie czego. 

Edytowane przez adamsxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2019 o 18:09, F1Matt napisał:

Z pewnością sam zmienił tylko o tym zapomniał :)

 

Nic nie zapomniał, tylko pożyczył swojej kobiecie auto na jeden dzień, a jej wersja to - ja tylko szukałam swojej ulubionej stacji radiowej :)

 

Btw. W menu nawigacji ustawienia oświetlenia nawigacji jest na auto...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luca33 napisał:

Btw. W menu nawigacji ustawienia oświetlenia nawigacji jest na auto...

 

Czyli zegary i wyświetlacz centralny zmieniają się na podświetlenie nocne w momencie włączenia się świateł mijania.

To jest też dobry sposób na zorientowanie się na jakich światłach jedziesz mijania/dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu mam odmienne zdanie bo wole o 14 podświetlenie jeszcze nie nocne bo wtedy przyjemniej się patrzy i na zegary i na nawigację w jasnym odcieniu, a co innego rzeczywiście po zmierzchu... ale skoro światła mijania włączają się już w środku dnia i to nawet gdy świeci mocne słońce to rozumiem że nie da się nic tu zrobić z tym podświetleniem po za manualną zmianą z nocnego trybu na dzienny...

 

Jeszcze podpytam... nie mogę nigdzie się doczytać w instrukcji obsługi auta czy w multimediach jest możliwość udostępnienia internetu z telefonu i odpalenia przeglądarki internetowej na ekranie środkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2019 o 14:14, luca33 napisał:

No tu mam odmienne zdanie bo wole o 14 podświetlenie jeszcze nie nocne bo wtedy przyjemniej się patrzy i na zegary i na nawigację w jasnym odcieniu, a co innego rzeczywiście po zmierzchu... ale skoro światła mijania włączają się już w środku dnia i to nawet gdy świeci mocne słońce to rozumiem że nie da się nic tu zrobić z tym podświetleniem po za manualną zmianą z nocnego trybu na dzienny

 

Dokładnie. Zmień z auto na wyłączone i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!