Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kasowanie adaptacji mapy paliwa 1.4 TCe


marsss

Rekomendowane odpowiedzi

byłem i ja :D (dzięki za naprowadzenie gdzie to jest), i powiem że żabojady to "dauny" :D przed skasowaniem na rozgrzanym silniku przy ltft na -10 korekty stft oscylowały w okolicy -3. Po wykasowaniu wszystkiego jest równe 0 ale korekty stft od razu sobie oscylują od -6 do -10 czyli co? czyli mapa napisana przez żabojadów twierdzi że jesteśmy szejkami i możemy lać paliwo wiadrem w cylindy O_x. Stąd też to spalanie tego silnika. Albo sami nie wierzą w to co stworzyli (jakość silnika) i wolą go zalewać (nadmiar przepali katalizator).

1.png

2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fullxda napisał:

Wtrysk - reset- przystosowanie skladu mieszanki.

Screenshot_20191223-051815.png

Screenshot_20191223-051830.png

Screenshot_20191223-051847.png

Dzięki, ale z samą opcją kasowania składu mieszanki już sobie poradziłem, niestety mam problem znaleźć w Pyren czy DDT2000 informacje na temat rzeczywistych korekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd torq te dane bierze , przeszukałem wszystkie parametry indywidualnie jakie potrafi podejrzeć Pyren i DDT2000 i jedyne sensowne wartości jakie udało mi się podejrzeć znajdują się w tej zakładce , może komuś się przyda na przyszłość .

232875833_korekty23_12_2019.thumb.jpg.e03eb309bfecde5db6cc283cce480246.jpg

 

Wydaję mi się że Richness adaptation factor to LTFT , Richness regulation correction to STFT , tyle że wyrażone poprzez współczynnik 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie używasz niepotrzebnie ciężkich w obsłudze programów Reno korekty podglądaj w torue szybko i sprawnie koreta stift cię nie obchodzi bo skacze co sek. a w rzeczywistości w sekundę zmienia się parę razy torq pokazuje tylko w uśrednieniu te korektę bo fizycznie nie jest wyświetlić np. dziesięciokrotnej zmiany w sekundę na czytniku interesuje cie tylko lift bo to jest wypadkowa korekty stift i w jakim zakresie komp. zrobił korektę względem mieszanki fabrycznej , to co wskazałeś nie jest korekta bo korekty lift skaczą tylko w okreslonych przedziałach , bodajże 0.8 1.6 2.4 3.1 3.9 4.7 5.6 6.2 6.9  7.5 itd.nie pamiętam dokładnie ale zmieniają się wg. tego podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2019 o 20:15, marsss napisał:

Olej zawsze max co 8 tyś . lub przed zimą ,

oczywiście Elf 5w-40 SXR ,

filtr zawsze oryginał Renault .

Olej elf - to olej z najniższej półki jakościowej,

Zastosuj Valvoline , a nie będziesz żałował,

Strojenie silnika bez sondy AFR może ;

    -  narobić bardzo wiele szkód,

    -  ale o tym właściciel auta przekona się za jakiś czas,

    -  szkoda, że tak drogo będzie kosztować nauka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym dniu od resetu korekt powiem tyle, spalanie chwilowe spadło (mapa wyzerowana do 0.0), Na tej samej drodze, na tej samej górce spalanie chwilowe podczas utrzymywania podobnej prędkości spadło o jakieś powiedzmy 2L - było powiedzmy 9.5 a jest 7-7.5. Na równej drodze utrzymując prędkość 60km/h chwilowe utrzymuje się na 4.5-5 a było 6.5-7. Zanim mapa nauczy się znowu ZALEWAAAAAJ GO PALIWEM AZ UTONIE stwierdzam że jest dobrze. Spadku dynamiki nie stwierdzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fullxda napisał:

Chłopie używasz niepotrzebnie ciężkich w obsłudze programów Reno korekty podglądaj w torue szybko i sprawnie koreta stift cię nie obchodzi bo skacze co sek. a w rzeczywistości w sekundę zmienia się parę razy torq pokazuje tylko w uśrednieniu te korektę bo fizycznie nie jest wyświetlić np. dziesięciokrotnej zmiany w sekundę na czytniku interesuje cie tylko lift bo to jest wypadkowa korekty stift i w jakim zakresie komp. zrobił korektę względem mieszanki fabrycznej , to co wskazałeś nie jest korekta bo korekty lift skaczą tylko w okreslonych przedziałach , bodajże 0.8 1.6 2.4 3.1 3.9 4.7 5.6 6.2 6.9  7.5 itd.nie pamiętam dokładnie ale zmieniają się wg. tego podziału.

Krótka korekta jak najbardziej mnie interesuje przy regulacji LPG, ale o tym już się nie będę tu wywodził. I to są korekty, potwierdzone info na forach wschodnich sąsiadów, tyle że Renault ma tak naprawdę trzy korekty, krótką i długą która składa się z dwóch składowych. Torq wyświetla korekty w taki a nie inny sposób na podstawie swojego algorytmu, żeby przeciętny użytkownik potrafił je zinterpretować poprawnie. Ta krótka w DDT2000 też skacze adekwatnie do zmiany czasu wtrysku i kilku innych czynników. Oczywiście wolał bym to sprawdzić w przyjemniejszy sposób ba Torqu, ale nie mam ELMa na bluetooth. 

Małą sugestia : STFT i LTFT. 

 

45 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Olej elf - to olej z najniższej półki jakościowej,

Zastosuj Valvoline , a nie będziesz żałował,

Strojenie silnika bez sondy AFR może ;

    -  narobić bardzo wiele szkód,

    -  ale o tym właściciel auta przekona się za jakiś czas,

    -  szkoda, że tak drogo będzie kosztować nauka.

 

Mój wózek jak najbardziej zalewam tylko prawdziwym syntetykiem np. Millers czy LM, ale komuś na siłę nie będę wciskać czegoś ponad fabrykę. Co do strojenia na AFR zgodzę się z Tobą że ma największy sens, ale na chwilę obecną muszę się zadowolić wyregulowaniem na lekkie podlewanie gazem co daje duże bezpieczeństwo i ochronę przed wysokim EGT. 

Edytowane przez marsss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, onomatopeja napisał:

Po jednym dniu od resetu korekt powiem tyle, spalanie chwilowe spadło (mapa wyzerowana do 0.0), Na tej samej drodze, na tej samej górce spalanie chwilowe podczas utrzymywania podobnej prędkości spadło o jakieś powiedzmy 2L - było powiedzmy 9.5 a jest 7-7.5. Na równej drodze utrzymując prędkość 60km/h chwilowe utrzymuje się na 4.5-5 a było 6.5-7. Zanim mapa nauczy się znowu ZALEWAAAAAJ GO PALIWEM AZ UTONIE stwierdzam że jest dobrze. Spadku dynamiki nie stwierdzono.

Kolego same wyzerowanie adaptacji na zero nic ci nie da do mniejszego spalania to że pokazuje ci komp mniej to być może teraz warunki sa inne inna temp. wilgotność waga samochodu itp. Jeśli mieszanka lpg jest uboga to spalanie na komputerze pokładowym jest większe jeśli jest za bogata to spalanie na komp.pokładowym pokazuje mniejsze , adaptacje jak wyzerujesz to jakbyś jeżdził na samym pb to i tak dawkę reguluje soft i te korekty po jakimś czasie wrócą na ten sam poziom jaki dała fabryka te 0.0 zrobi się za niedługo na pb na delikatnie bogato ; inaczej jest na lpg bo samochód nie wie że jedzie na lpg i wtedy korekta lift daje ci podgląd tego czy mnożnik albo korekty w  sterowniku gazu masz na bogato czy ubogo jak lift wchodzi  delikatnie  na minus jedziesz tak jak fabryka chce przy pb ale niepotrzebnie lejąc pb na wysokich obrotach inaczej jak lift ucieknie ci na plus to masz względem fabryki bardziej uboga dawkę a korekta lift ja wyjdzie ci wysoko na plus powiedzmy powyżej 10 będziesz miał sporadyczne problemy z odpalaniem ponieważ korekty się rozjechały i komp samochodowy rekompensuje to zalewaniem przy odpalaniu dużo osób ma problem z odpalaniem na pb po jedzie ze żle wyregulowana mieszanka lpg bo komp myśli że coś jest nie tak i zmienia parametry dawkę paliwa do rozruchu bo widzi że lift jest wyższy niż normalnie , jedyna możliwością zmniejszenia spalania i mniejszego zalewania silnika pb jest zmiana softu na inny jeśli  takowy jest z mniejszymi przelewaniami na pb albo chiptuning gdzie tuner zmienia doładowanie dawkę paliwa czy czas wtrysku wtedy też można się spodziewać  innego liftu na pb i zmniejszenia spalania ale ja mam zwiększona moc i spalanie podobne albo delikatnie większe bo wiadomo moc nie bierze się tylko z powietrza i doładowania ale tez z dawki i czasu wtrysku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jest??? jak piszesz jakiś post rozwiń go a nie nabijaj postów żeby pisać bzdury i nabijać posty czy to 1.0 1,2 1.6 czy 2.0 każdy silnik  można zagazowac na wtrysku pośrednim taniej na bezpośrednim drożej i wtedy jeszcze spala paliwo w czasie w jazdy żeby nie zapiekły się wtryski a są bezpośrednio w głowicy ; wtedy instalka dużo bardziej się sprawdza ja tam wole jeżdzić za 18-20 zł niż 35 zł na samej pb i nie mam żadnych problemów czy to z upg czy z wariatorem rozrządu czy droga wymiana paska jak w 1.6 który jak wybierałem co kupić czy 1,6 czy 1.4 to przy próbnej jedzie w 1.6 podczas przyspieszania wył a nie rozpedzał się i pytałem sprzedajacego czy czasem sprzęgło się nie ślizga nie mowiąc o hałasie jaki wytwarza większym niż mój poprzedni samochód miejski grande punto 1.3 multijet  który jest dużo cichszy niż 1.6 a 1.4 cisza i osiągami maskaruje 1.6.

5 godzin temu, onomatopeja napisał:

Ja ci powiem tak LPG jest do kuchenek, gazu w aucie nie mam i miec nie będę. Na razie spalanie mi spada bo jak pisałem komp ma korektę 0.0 więc narazie go aż tak nie zalewa zobaczymy z czasem co będzie xD

dalej nie rozumiesz zasady działania ecu silnika ; jakby ci to prosto wytłumaczyć hmmm... konstruktor w sofcie przewidział że dla danych warunków pogodowych obciążenia czy jakości paliwa temperatury paliwa gęstości powietrza temp. powietrza obrotów nawet wysokości nad poziomem morza czy stopnia zużycia podzespołów  i jeszcze ze 100 innych parametrów ma nalać na dany cykl suw silnika 1 litr pb to tyle leje patrząc na korektę wypadkową lift regulując dawkę parametrami stift jeśli masz 0.0 lift to stift chodzi w małym zakresie jeśli lift jest już większy stift skacze mocniej ale cały czas dąży do tego żeby nalać ten litr pb jeśli korekty wykraczają poza zakres ecu nie jest w stanie nalać litra pb i ecu wyświetla checka i samochód wpada w tryb awaryjny ; więc jeśli myślisz ze po zresetowaniu liftu na 0.0 spalanie jest mniejsze to jesteś w błędzie ecu cały czas dązy żeby nalać ten litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2019 o 20:03, fullxda napisał:

Jeśli instalacja byłaby prawidłowo wystrojona nie byłoby problemu z luzami zaworowymi? kolego większej głupoty nie słyszałem ! tak samo mogą luzy zaworowe się zmniejszyć- zwiekszyć jeżdżac tylko na pb to normalna sprawa w eksploatacji silnika , nawet w instrukcji obsługi serwisowej producent nakazuje sprawdzać luzy w tym silniku co 60 tys. km . Ale się teraz roześmiałem .

 

Tak dla ścisłości producent zaleca co 60tys. mil, a to = prawie ~100tys.km

Jakieś pół roku temu sprawdzaliśmy luzy w naszym trzecim 1,4TCe jest to Scenic Grand 7os. z LPG BRC.SQ32 od 130tys.km, auto jest wołem roboczym i jeździ jako taksówka po zatłoczonym Wrocku, przy 235tys. profilaktycznie wymieniliśmy 3 szklanki, bo były już bliskie wartości graniczne, został również wymieniony łańcuch, napinacz i prowadnice łańcucha, auto ma w tej chwili ~280tys.km, rocznie robi ~85tys.km

Po tych zabiegach nie musieliśmy niczego dostrajać w instalacji LPG dodam, że instalacja po zamontowaniu była strojona przy użyciu sondy szerokopasmowej AFR na trasie i pod obciążeniem, spalanie auta za ostanie 3 m-ce to 12,3 LPG/100, jazda głównie po Wrocławiu w dzień, są to dokładne wyliczenia z ilości przejechanych km i faktur zakupu LPG, udział benzyny odczytany ze sterownika LPG to ~1,6% (rozruch + dojazd do stacji na Pb)

 

Myślę, że kolega @fullxda opisał temat wystarczająco dobrze, ja dodałem tylko własne doświadczenia.

Koledze @marsss radzę zlokalizować dobrego specjalistę, który ma sprzęt i potrafi stroić z AFR-em, bo z moich doświadczeń i praktyki mogę powiedzieć, że nie wierzę w funkcje auto-adaptacji i auto-dostrajania w sterownikach LPG, niezależnie czy to jest BRC, Stag, KME czy cokolwiek innego.

 

Na koniec podam jeszcze taki ciekawy przykład, z czystej ciekawości zapisałem mapę wtrysku i ustawienia ze sterownika LPG BRC.SQ32 (po strojeniu AFR) z 1,4TCe, ciekawy byłem różnicy i dokonałem auto-adaptacji, okazało się, że auto jechało i przyśpieszało bardzo ospale, powyżej 2000obr. lekko poszarpywało, więc przywróciłem mapę po AFR i wszystko zaczęło pracować dużo lepiej możliwe, że niebawem podejmę taką próbę, aby ocenić różnice w spalaniu, zrobię auto adaptację i pojeździmy 1 m-c.     

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witmanku kochany powiem ci tak masz rację prawie we wszystkich przypadkach każdy chwali swoich gazowników mechaników czy fachowców bo jak wiadomo jak samochód chodzi idealnie to robią oni swoją robotę chyba bardzo dobrze ; koledze marass radze nie szukać dziury za przeproszeniem w pupie tylko jak samochód chodzi dobrze nie wywala checka wyzerować korekty na zero pojeżdzić na pb z 50 km aż wejdą na -3.1 i wtedy udajesz się do fachmana z sonda afr nie musi być to gazmen tylko gość kto wie jak obsługiwać te sondę i mnożnikiem czy korekcją po obrotach w sterowniku gazu wystroić w open loop lpg na parametry jakie podałem u siebie w closed loop ile byś nie regulował i obniżał dawkę czyli mnożnik sterownik lpg pilnuje żeby dawka była jak fabryka napisała program jak przedobrzysz to wywali ci checka bo korektami nie będzie mógł to sterownik silnika wyrównać ,przeważnie jak auto ma problem z jakimś czujnikiem i ecu nie może zrobic dawki takiej jak fabryka dala wywala checka; i teraz po wystrojeniu szczególnie w open loop czyli pętli otwartej  masz pewność ze na lpg nie jest za ubogo  a nawet temp. egt jest mniejsza o 50 stopni od jazdy na pb i to jest dużo lepsze dla głowicy ; sorki koledzy z forum ale jestem po  dużej dawce alkoholu dziś w święta i może nawaliłem dużo baboli w pisaniu ale myślę że pomogłem wielu osobom na forum Bawcie się w zdrowiu a po swiętach wracajcie do normalnych zajeć hihi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!