Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

System stop start deaktywacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych tematem automatycznej deaktywacji systemu stop start.

Wczoraj udało mi się sprawić aby to dziadostwo przy uruchamianiu silnika automatycznie wyłączało się a przy gaszeniu włączało. Z stacyjki (przycisk startera) wychodzą trzy przewody: czarny, brązowy i blado różowy. Z przycisku stop-start wychodzą przewody : czarny, biały, niebieski i blado różowy. Należy dodatkowo połączyć ze sobą oba przewody blado różowe. Działanie obu przycisków jest zdublowane tzn jednym i drugim można równocześnie włączyć/wyłączyć silnik i system stop start. Mnie to akurat nie pasuje więc przeciąłem różowy przewód między przyciskiem stop start a miejscem wlutowania połączenia. Minusem jest to że teraz nie mogę z palca włączyć system start stop.

image.thumb.png.a2ac53ed6c147f3855ef52bbee656515.png

Edytowane przez beez1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Kadjarze zrobiłem to poprzez ddt4all. W trakcie odpalania i jazdy pokazuje cały czas, że jest aktywny, ale nigdy nie wyłącza silnika.

W megankach IV też to działa: https://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?f=446&t=21134

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 31.12.2019 o 14:51, beez1 napisał:

Minusem jest to że teraz nie mogę z palca włączyć system start stop.

Nic nie staje na przeszkodzie żeby zamontować dodatkowy przełącznik NC NO, ale sam pomysł jest bardzo dobry. Skorzystałem z niego w Talismanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mgrlukasz napisał:

Jak w Megane III  wyłączyć na stałe start stop przez DDT4ALL ? 

Sposób dziecinnie prosty jak masz odpowiedni elm, wyłączasz w menu ecu USM. Przykładowy scren z programu dla USM 2010 SW7 inne mają podobnie. Nic nie świeci w liczniku, nie potrzeba dodatkowego wyłącznika, zapominasz, że masz system start-stop.

22.thumb.png.9085383744ce244caef3f64bfa058782.png

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!