Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zsuwa się pasek rozrządu po wymianie.


kurt

Rekomendowane odpowiedzi

M3P1, 1.5dci (k9k 832)

Wymieniłem pompe wody, pasek rozrządu, napinacz. Na blokadach. Zgodnie z manualem Renault.

Co się dzieje: Bez koła pasowego (z dokręconym kołem zebatym na wale korbowym). zrzuca pasek na zewnątrz silnika. Powinno tak  być? koło pasowe "stabilizuje" pasek na sobie? Czy coś zdupione?

Zestaw ori Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (a uczciwiej mechanik nad którym stałem) wymieniałem dwukrotnie już rozrząd przy 160k km i 320k km Po założeniu obrócił on silnik kluczem o jeden, pełen obrót, złożył do końca odpalił i finish. W ogóle się nie przyglądaliśmy czy pasek ma tendencję do zsuwania. Nie jestem pewien, ale ten pasek zdaje się kierunkowy nie jest. Jak Ty to zsuwanie zauważyłeś? Obracałeś ten silnik kluczem kilkunastokrotnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? pokręciłem dwa razy. Patrzę - pasek wystaje za koło zębate. Myślę, spoko, niedocisnąłem go do końca przy ustawianiu. Pokręce jeszcze kilka razy - wjedzie gdzie trzeba. Nie wjechał, no to poluzowałem napinacz. Wsunąłem po ludzku, napiąłem. Pokręciłem dwa razy czy nie ma kolizji przypadkiem. Nie ma, pasek znów wystaje... Potem jeszcze trochę pokręciłem - zsuwa się dałej. No ale bez koła pasowego jest. Nic to, może jeszcze ktoś coś dorzuci od Siebie.

Jak nie jutro jeszcze zrzucę pasek czy coś pod napinacz nie podeszło na przylgnie przypadkiem. Jak nie to skręce "as is" uznając że ten typ tak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ..Zmień ustawienie pompy wtryskowej poluzuj śrubki mocuje jak dobrze pamietam 3 sztuki  podnieś tylna cześć w strone  rozrządu (do góry ) dokręć  zrób kilka obrotów walem po czym uruchom silnik powinno być  OK 

Pozdrawiam

Edytowane przez PTASZNIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć, właśnie zauważyłem że bardzo delikatnie zaczyna mi obcierać pasek rozrządu, zsuwa się. Od momentu wymiany 5 lat temu, chodził po samym brzegu z 1 mm zapasu było i tak się utrzymywał. Jak wymienię rozrząd, komplet z pompą i sytuacja się nie poprawi to w jaki sposób wypoziomować pompę CR, może ktoś uregulował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!