Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z szybami elektrycznymi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Miałem problem z przednią szybą od strony pasażera. Przy jej opuszczaniu (gdzieś w połowie) zwalniała na jakieś 2 sekundy i potem z powrotem wracała do swojej pierwotnej prędkości aż się opuściła do końca. Pewnego dnia szyba wypadła, przez co była rozbiórka drzwi, prostowanie podnośnika i ponowny montaż szyby. Szyba już się nie blokuje/ nie zwalnia, ale po jej jednokrotnym otwarciu i zamknięciu blokuje się (dokładnie w momencie jej zamknięcia), przycisk przestaje reagować, i ten od strony kierowcy, i ten od pasażera, dopiero po paru minutach się odblokowuje. Kiedy szyba jest w połowie, można ją przesuwać w te i we wte, ale po jej zamknięciu znowu traci styk.

Czy to może być spowodowane tym, że wcześniej czasowo się ona dłużej otwierała i system źle odczytuje teraz wartości graniczne? Nie wiem, proszę o pomoc. Próbowane były różnego rodzaje 'przyuczenia', ale bez zmian.

Edytowane przez VretoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda wypłukała smar z mechanizmu i pracuje na sucho.

Jak dobrze wyprostowałeś i nasmarowałeś to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, meganecoupe02 napisał:

Woda wypłukała smar z mechanizmu i pracuje na sucho.

Jak dobrze wyprostowałeś i nasmarowałeś to powinno być ok.

 

Nic nie dało. Wydaje się być problem z elektryką.

Jakieś jeszcze sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko sam podnośnik. Ale zastanawia mnie jedno, dlaczego po otwarciu i całkowitym zamknięciu szyby, przestaje ona na parę minut reagować (kompletnie nie ma nawet przy ponownej próbie domknięcia szyby dźwięku, ani w jedną, ani w drugą, nic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ci podpowiedzieć.

Może odłącz akumulator na kilka minut?

Nie jestem w stanie powiedzieć, czy podłączenie komputera by coś pomogło.

Ja bym zamienił silnik z modułem, jeżeli pomoże to wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, VretoX napisał:

przestaje ona na parę minut reagować (

prawdopodobnie zadziała system przeciążeniowy w silniczku, zabezpiecza on silnik przed spaleniem. 1sza rzecz naładuj smaru w prowadnice, to nie dochodzenie do końca to też wina braku smaru - zbyt duże obciążenie i silnik myśli że ma jakąś przeszkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba się domyka do końca (bezproblemowo chodzi), tylko w momencie jej domknięcia istnieje szansa, że nie będzie jej można otworzyć (wyłącza się jej zasilanie). Zauważyłem, że z coraz częstszym użytkowaniem ta szansa maleje, przykład: świeżo po wymianie, po jednym pełnym otwarciu i zamknięciu szyby straciła czucie, a wczoraj, zrobiłem 5 pełnych serii i dopiero wtedy szlag ją trafił na parę minut (lub nawet i krócej).

Wasze rady naprawdę są dla mnie bardzo cenne, ale zdaje się, że z każdym dniem ten defekt zanika. Być może odłączenie akumulatora lub podłączenie komputera naprawiło to od razu.. Choć przy takich rezultatach wierzę, że ten błąd zniknie. Smaru w prowadnicach jest niemało, także może kwestia wyrobienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam dokładnie ten sam problem. Zauważyłem też, że jeśli zacznę się bawić w taki sposób że otwieram szybę do połowy, później ją zamykam i tak kilka razy, to za którymś razem odłącza się zasilanie od otwierania. I mogę tylko zamknąć szybę do końca. Później już jej nie otworze do momentu zdjęcia zasilania z akumulatora.

Czy VretoX twój problem rozwiązał się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!